EPA/LETA

F-1 pasaules čempionāta līderis Fetels uzvar Vācijas ”Grand Prix” izcīņā 0

Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta līderis Sebastjans Fetels ar ”Red Bull” formulu svētdien Nirburgringas trasē uzvarēja savas dzimtās Vācijas ”Grand Prix” izcīņā.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80

Finišā Fetels tikai par 1,008 sekundēm apsteidza somu Kimi Reikenenu ar ”Lotus”, bet trešo vietu uz goda pjedestāla izcīnīja otrs ”Lotus” pilots – francūzis Sebastjans Grosžāns.

Fetelam šī bija ceturtā uzvara sezonā un 30 uzvara karjerā, taču tikai pirmā – Vācijas ”Grand Prix” izcīņā. Ar 157 punktiem viņš nostiprinājās vadībā. Otrajā vietā esošajam Alonso, kurš Vācijā finišēja ceturtais, ir 123 punkti. Trešais kopvērtējumā ir Reikenens (116), ceturtais – brits Lūiss Hamiltons ar ”Mercedes” (99), kurš sacīksti sāka no pirmās starta vietas, taču finišēja piektajā pozīcijā Kopvērtējumā piektais ir austrālietis Marks Vebers ar ”Red Bull” (93) un sestais – vācietis Niko Rosbergs ar ”Mercedes” (84).

Sacensību laikā tika atzīmēti daži neparasti incidenti. Pēc astoņu apļu veikšanas boksu ieliņā no Vebera mašīnas nomuka pakaļējais ritenis, kas trāpīja netālu esošajam TV operatoram, kurš pēc pirmās palīdzības sniegšanas uz vietas tika nogādāts trases medicīniskajā centrā. Vebers līdz tam brauca otrajā vietā un pievienojās pārējiem jau kā pēdējais.

Kad bija veikti 25 apļi, trases malā bez pilota atstātā francūža Žila Bianki ”Marussia”, kam bija sabojājies dzinējs, sāka ripot pa nogāzi ar aizmuguri pa priekšu ar iespēju uzbraukt uz trases laikā, kad notikuma vietai tuvojās citas mašīnas, taču apstājās aizskārusi reklāmas vairogu.

Nākamais no 19 pasaules čempionāta posmiem 28. jūlijā risināsies Ungārijā.