×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
2. septembris, 2013
Drukāt

F-1 pilots Alonso iegādājas riteņbraukšanas komandu

LETA/AFPLETA/AFP

Pirmās formulas (F-1) divkārtējais pasaules čempions Fernando Alonso no Spānijas kļūs par profesionālās riteņbraukšanas komandas “Euskaltel Euskadi” īpašnieku, vēsta aģentūra “Reuters”.

Naudas grūtībās nonākusī komanda pirmdien paziņoja, ka Alonso iegādāsies profesionālo licenci, kas “Euskaltel Euskadi” ļaus piedalīties Pasaules tūres sacensībās arī nākamajā sezonā. Sarunas ar Alonso turpināsies nākamajās nedēļās un noslēgsies ar “Basque Cycling Pro Team”, kam šobrīd pieder “Euskaltel Euskadi” komanda, nonākšanu F-1 “Ferrari” komandas pilota īpašumā. Spānijas mediji vēsta, ka Alonso riteņbraukšanas komandai ir gatavs tērēt sešus miljonus eiro (4,21 miljonu latu). Palīdzību solījuši arī Alonso sponsori.

Iepriekš tika ziņots, ka “Euskaltel Euskadi” naudas trūkuma dēļ pēc 2013. gada riteņbraukšanas sezonas beigām tiks likvidēta. Komanda augusta beigās ziņoja, ka tā nav spējusi sameklēt vēl vienu sponsoru, kas palīdzētu ar finansēm tāpat kā galvenais naudas devējs – telekomunikāciju kompānija “Euskaltel”, jo Basku zemes reģionālā valdība ir samazinājusi finansējumu. Ekonomiskā recesija Spānijā ietekmējusi finansējumu, kas paredzēts sportam.

Pēc vienošanās ar Alonso, komandas likvidācijas process ir apturēts.

Ar Basku zemi cieši saistītā “Euskaltel  Euskadi” ir bijusi regulāra “Tour de France” dalībniece, kur šīs komandas braucēji parādījuši sevi kā konkurētspējīgus kalnu posmos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+