Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

“Facebook” aptur savu lietotņu iepriekšēju instalāciju “Huawei” viedtālruņos0

Foto: SCANPIX/REUTERS/LETA

Ziņa papildināta ar “Huawei Consumer Business Group” komentāru pl. 15.22.

ASV kompānija “Facebook” pagājušajā piektdienā paziņoja, ka ir apturējusi tās lietotņu iepriekšēju instalāciju Ķīnas uzņēmuma “Huawei” viedtālruņos.

“Facebook” norādīja, ka atļauja izmantot tās lietotnes “Huawei” viedierīcēs ir apturēta, kamēr kompānija izvērtē, kā reaģēt uz ASV nesen noteikto aizliegumu sadarbībai ar Ķīnas uzņēmumu.

Esošajos “Huawei” telefonos, kuriem jau ir instalētas “Facebook” lietotnes, cilvēki varēs turpināt tās lietot un saņemt atjauninājumus.

Tomēr pagaidām nav skaidrs, vai jaunu “Huawei” viedtālruņu pircējiem būs iespēja pašiem lejupielādēt “Facebook” lietotnes.

Tikmēr “Huawei Consumer Business Group” Marketinga komunikācijas vadītāja Latvijā Gunta Kursiša šodien, 10.jūnijā, portālam “La.lv” šo situāciju komentēja šādi: “”Facebook” ir trešās puses lietotne, kas bez izmaiņām var tikt lejupielādēta, iestatīta un lietota “Huawei” tālruņos.”

Jau vēstīts, ka ASV Tirdzniecības ministrija pagājušajā mēnesī noteica aizliegumu ASV kompānijām sadarboties ar “Huawei” un citiem Ķīnas uzņēmumiem bez īpašas valdības atļaujas. Ķīnas Tirdzniecības ministrija pagājušajā nedēļā atbildēja ar brīdinājumu, ka drīzumā publiskos savu sarakstu ar neuzticamām ārvalstu kompānijām.

Saistītie raksti

ASV izdara spiedienu uz sabiedrotajiem vērsties pret pasaulē lielāko tīkla aprīkojuma ražotāju un otru lielāko viedtālruņu ražotāju, apsūdzot to par palīdzību Ķīnas izlūkdienestiem.

Kompānija “Google”, kuras operētājsistēmu “Android” izmanto “Huawei”, jau ir paziņojusi, ka turpinās apkalpot esošos šīs kompānijas viedtālruņus, bet jaunajos “Huawei” viedtālruņos nebūs “Google” operētājsistēmas un lietotņu.

LA.lv