Mobilā versija
+5.2°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
25. maijs, 2012
Drukāt

“Facebook” iesūdzēts tiesā saistībā ar akciju publisko piedāvājumu

facebook_like

Vismaz trīs juristu firmas trešdien tiesā iesniegušas prasību pret pasaulē lielāko sociālo tīklu “Facebook” un tā sākotnējā akciju publiskā piedāvājuma (IPO) rīkotājiem saistībā ar kompānijas pretrunīgi vērtēto debiju akciju biržā.

Tiesā iesniegtajos dokumentos norādīts, ka “Facebook” un IPO rīkotāji slēpuši būtisku informāciju no investoriem.

“Facebook” debiju fondu biržā piedzīvoja pagājušajā piektdienā, īstenojot valstī otro lielāko sākotnējo akciju publisko piedāvājumu.

Taču pirmajās trīs tirdzniecības sesijās kompānijas akciju vērtība nokritusies par 18%, izraisot apsūdzības, ka lielie institucionālie investori saņēmuši privileģētu informāciju no IPO organizatoriem, kas mudināja tos atteikties no akcijām, kamēr mazie investori maksāja noteikto cenu.

Ņujorkā bāzētā juristu firma “Robbins Geller Rudman&Dowd” pavēstīja, ka Ņujorkas apgabaltiesā tā iesniegusi sūdzību pret “Facebook” un kompānijas amatpersonām par vērtspapīru tirdzniecības noteikumu pārkāpumiem.

Līdzīgas prasības iesniegušas arī kompānijas “Lieff Cabraser Heimann&Bernstein” un “Glancy, Binkow&Goldberg”.

Visas trīs juristu firmas norādīja, ka prasības iesniegtas “Facebook” investoru vārdā, taču aicināja investorus pievienoties šai tiesas prāvai.

Tikmēr “Facebook” trešdien paziņoja, ka enerģiski aizstāvēsies pret kompānijai izvirzītajām apsūdzībām.

“Mēs uzskatām, ka šī tiesas prāva ir bez iemesla, un mēs sevi aizstāvēsim enerģiski,” sacīja “Facebook” preses pārstāvis.

Pievienot komentāru

Revolūcija, kas nes attīstību un briesmasTāpat kā cunami vilni, cilvēki digitālās tehnoloģijas sākumā vilni apbrīno, neapzinoties tā spēku un ātrumu
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+