×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
21. augusts, 2013
Drukāt

“Facebook” mērķis – interneta pieejamība visā pasaulē

LETA/AFPLETA/AFP

Sociālās saziņas vietne “Facebook” kopā ar vairākiem citiem interneta milžiem trešdien prezentēja iniciatīvu, kuras mērķis ir nodrošināt pieeju internetam visā pasaulē.

Projektam dots nosaukums “Internet.org” un tā mērķis ir paplašināt interneta lietotāju skaitu pasaulē līdz pieciem miljardiem cilvēku, samazinot interneta izmantošanas viedtālruņos izmaksas attīstības valstīs.

Projekta partneri ir “Nokia”, “Ericsson”, “Samsung”, “Qualcomm”, “MediaTek” un “Opera”. Gaidāms, ka tajā iesaistīsies arī “Twitter” un “LinkedIn”.

“Viss, ko dara “Facebook”, ir vērsts uz to, lai cilvēkiem visā pasaulē būtu iespēja sazināties,” sacīja “Facebook” dibinātājs Marks Zakerbergs. “Attīstības valstīs ir lieli šķēršļi savienoties un pievienoties zināšanu ekonomikai,” viņš piebilda, paskaidrojot, ka projekta mērķis ir savienojumu ar globālo tīmekli padarīt lētāku un vienkāršāku.

Pašlaik 2,7 miljardiem cilvēku jeb trešdaļai pasaules iedzīvotāju ir pieeja internetam un jaunu globālā tīmekļa lietotāju skaits ik gadu pieaug lēnām, norādīja iniciatīvas autori.

“”Internet.org” mērķis ir padarīt internetu pieejamu divām trešdaļām pasaules iedzīvotāju, kas pašlaik tam nav pievienojušies, un sniegt visiem vienādas iespējas, kādas pašlaik ir trešdaļai pasaules, kas ir pieslēgusies internetam,” klāstīja iniciatīvas autori.

Septiņi iniciatīvas dibinātāji iesaistīsies kopīgu projektu attīstībā, dalīsies zināšanās un mobilizēs valdības un biznesa pasauli, lai vairotu interneta pieejamību pasaulē.

Jo īpaši “Internet.org” dibinātāji vēlas vienkāršot mobilo telefonu lietojumprogrammas, lai tās būtu efektīvākas, un uzlabot telefonu detaļas un tīklus, lai tie var uzrādīt labāku sniegumu ar mazāku enerģijas patēriņu.

Tāpat “Internet.org” dibinātāji vēlas attīstīt viedtālruņus, kuru izmaksas būtu zemākas, bet kvalitāte augstāka, un veidot partnerības, lai veicinātu interneta pakalpojumu pieejamību kopienās, kur tagad tas nav pieejams.

Intervijā ASV raidsabiedrībai CNN Zakerbergs norādīja, ka projekta mērķis nav paplašināt klientu loku.

“Ja mēs pievērstos tikai naudas pelnīšanai, tad [mums jāatceras, ka] pirmajam miljardam cilvēku, ko pieslēdzām internetam, ir vairāk naudas nekā pārējiem sešiem miljardiem kopā. Tas nav godīgi, bet tā nu tas ir,” atzina “Facebook” dibinātājs.

Jaunā partnerība līdzinās “Facebook” 2011.gadā sāktajai “Open Compute Project”, kuras mērķis ir uzlabot zvanu centros izmantotos materiālus un padarīt tos mazāk enerģiju patērējošus.

Sākotnēji attieksme pret projektu bija skeptiska, bet pakāpeniski tam pievienojās lielākie datoru sektora spēlētāji.

Jaunā iniciatīva sākta laikā, kad tehnoloģiju grupām attīstītajos tirgos ir nelielas izaugsmes iespējas, bet tādos nabadzīgajos reģionos kā Āfrika, Latīņamerika un daļa Āzijas jaunu klientu bāze ir potenciāli liela.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+