×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
20. februāris, 2014
Drukāt

“Facebook” par 19 miljardiem iegādājas mobilo rīku “WhatsApp”

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

epa04090102 The two logos of Facebook (L) and Whatsapp pictured on the screen of a smartphone in Sieversdorf, Germany, 19 February 2014. Facebook announced on 19 February that it acquired the globally popular messaging system WhatsApp for 19 billion US dollar. Facebook paid 12 billion US dollar in shares and four billion US dollar in cash. The deal includes an additional three billion US dollar in Facebook stock for WhatsApp founders and employees. The deal should close later in 2014 and is still subject to regulatory approval, according to Facebook founder and Chief Executive Officer Mark Zuckerberg, who said in the conference call that he did not expect any issues. Additionally, WhatsApp co-founder and Chief Executive Officer Jan Koum will join the Facebook Board of Directors. EPA/PATRICK PLEUL

ASV sociālais komunikācijas gigants “Facebook” trešdien paziņoja, ka iegādājas mobilās ziņapmaiņas rīku “WhatsApp”, īstenojot līdz šim lielāko kompānijas iegādes darījumu.

Darījuma summa veido 19 miljardus dolāru (13,8 miljardus eiro) skaidrā naudā un akcijās.

“WhatsApp” ir vairāk nekā 450 miljoni ikmēneša lietotāju un tas ir populārs to cilvēku vidū, kuri vēlas izvairīties no maksas par teksta ziņojumapmaiņu.
Uzņēmums naudu pelna, lietotājiem nosakot gada abonēšanas maksu viena dolāra apmērā, lai arī tas piedāvā arī bezmaksas versiju.

Iegādes darījuma summu veido četri miljardi dolāru skaidrā naudā un aptuveni 12 miljardi dolāri “Facebook” akcijās, kā arī papildu trīs miljardi dolāru akcijās “WhatsApp” dibinātājiem un darbiniekiem, kuri tās saņems četru gadu laikā.

Pēc šī darījuma “WhatsApp”, kas kopumā nodarbina aptuveni 50 cilvēkus, tiks pārvaldīts neatkarīgi ar savu valdi.
“Facebook” vadītājs Marks Cukerbergs trešdien norādīja, ka ideja par šo darījumu radusies vien pirms 11 dienām.

ASV sociālais komunikācijas gigants “Facebook” nolēmis iegādāties mobilās ziņapmaiņas rīku “WhatsApp”, kas tika izveidots pirms pieciem gadiem ar mērķi teksta ziņojumapmaiņā ieviest tādas pašas izmaiņas, kādas “Skype” radīja telefonu zvaniem.

Uzņēmumu 2009.gadā dibināja bijušie ASV interneta kompānijas “Yahoo” darbinieki Braiens Ektons un Jans Kūms, tā nosaukumu aizgūstot no frāzes “What’s Up”.
Dibinot šo uzņēmumu, viņi arī vadījās pēc pārliecības: “Nekādu reklāmu. Nekādu spēļu. Nekādu triku.”

Kompānijas nostāja neiegūt informāciju par lietotājiem, lai izveidotu tiem mērķētas reklāmas, balstīta uz Ukrainā dzimušā Kūma nepatiku pret slepenpolicijas pielietotajām metodēm komunisma valstīs, vēsta investīciju uzņēmuma “Sequoia”, kas veicis investīcijas “WhatsApp”, valdes loceklis Džims Getzs.

“Jana bērnība likusi viņam novērtēt komunikāciju, kas netiek izsekota un kuru nenoklausās,” norāda Getzs. “Kad viņš ieradās ASV kā 16 gadus vecs imigrants, kurš dzīvoja no pārtikas kuponiem, viņam bija papildu pamudinājums saglabāt saikni ar savu ģimeni Krievijā un Ukrainā.”

Viņš saglabāja uzticību šīm idejām, kad pēc aiziešanas no “Yahoo” viņš kopā ar Ektonu sāka “WhatsApp” izveidi, vēsta Getzs.

Viņu mērķis bija izveidot labāku alternatīvu tradicionālajai SMS ziņapmaiņai pasaulē, kur viedtelefoni kļūst aizvien populārāki.

Tādējādi tika izveidota “WhatsApp”, kas ir platforma, lai sūtītu attēlus, video, audio vai teksta ziņojumus bez maksas, izmantojot viedtelefonu interneta datu savienojumus.

Šī aplikācija ir bez maksas, taču pēc viena gada ilgas lietošanas tiek noteikta gada abonēšanas maksa 0,99 dolāru apmērā.

Informācija liecina, ka “WhatsApp” piedzīvojis pārsteidzoši strauju izaugsmi līdz vairāk nekā 450 miljoniem lietotāju, dienā apstrādājot 50 miljardus ziņojumu.
Kopš šā gada sākuma “WhatsApp” nodarbina 50 cilvēkus, no kuriem vairāk nekā 30 ir inženieri. Lai arī kompānijas galvenā biroja ēka atrodas Kalifornijas pilsētā Mauntainvjū, liela daļa tehnoloģiskā darba tiek veikta Krievijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+