×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
14. marts, 2014
Drukāt

Fainss šarmē Latviju

Foto: Valdis SemjonovsFoto: Valdis Semjonovs

Lai ieskaòotu Rakitina lomu krievu reþisores Veras Glagoïevas filmâ "Divas sievietes", Rîgâ ðonedçï viesojas britu aktieris Ralfs Fainss. Preses konferences laikâ. 14.03./2014 foto: Valdis Semjonovs/ Latvijas Avîze/

Angļu aktieris Ralfs Fainss, kurš šonedēļ trīs dienas pavadīja Rīgā, ieskaņojot Rakitina lomu pēc Turgeņeva drāmas “Mēnesis uz laukiem” uzņemtajā Krievijas režisores Veras Glagoļevas filmā “Divas sievietes”, atzinīgi vērtē sadarbību ar filmas radošo grupu, bet no tiešas atbildes par krievu valodas zināšanām taktiski izvairījās.

Filmas ieskaņošana notika Latvijā, jo tā tapusi, sadarbojoties ar Jura Podnieka studiju, filmas galvenais operators ir Gints Bērziņš, bet skaņu režisors – Anrijs Krenbergs.

Preses konferencē, kas bija veltīta topošajai kinolentei, Fainss eleganti un neaizvainojoši neatbildēja uz jautājumiem par krievu noslēpumaino dvēseli, tāpat krievu valodas prasmes demonstrēja tikai ar vienu vārdu: “Taina!” Jautāts, kas tieši viņu piesaista krievu klasikā (iepriekš Ralfs Fainss filmējies galvenajā lomā kinolentē “Jevgēņijs Oņegins”), atbildēja – universālās vērtības, starp kurām arī mūsdienās svarīgākās – drosme, godīgums un ētika.

Par filmas komandu vislabākās atsauksmes bija gan Fainsam, gan arī filmas producentei no Krievijas puses Natālijai Ivanovai. Uz portāla LA.lv jautājumu par to, kā vērtē komandas profesionalitāti, aktieris atbildēja: “Pieredze ar filmēšanas grupu bija lieliska, un katru mirkli atceros ar prieku. Protams, darbu sarežģīja tas, ka grupā biju vienīgais angliski runājošais dalībnieks, taču viss atrisinājās.”

Režisore gan atcerējās brīdi, kad Ralfs Fainss varētu būt bijis neapmierināts, tomēr nekādā veidā to nav izrādījis: “Pirmajā filmēšanas dienā – mēs nolēmām nebūt māņticīgi un sākām filmēt 13. jūlijā – bija paredzēts saulains laiks, taču, kad visa filmēšanas grupa bija izkārtota epizodei kalna galotnē, sākās briesmīgs lietus ar stipru vēju. Neilgā laikā visi ceļi bija izmirkuši, ar karieti vairs nebija iespējams tikt ne augšā, ne lejā, un mēs arī nebijām neko sagatavojuši lietus gadījumam. Tomēr Ralfs kopā ar mums brida pa dubļiem savos īpaši viņam šūtajos zābakos ar plānu ādas zoli un nepārmeta mūsu acīmredzamo nesagatavotību sliktiem laikapstākļiem.”

Kopumā tieši laikapstākļi filmēšanai radījuši lielākos sarežģījumus, apstiprināja arī operators Gints Bērziņš, piebilstot gan, ka mūsu platuma grādos tā notiekot bieži. Viņu režisore filmai bija izvēlējusies pēc Jevgēņija Paškēvica lentes “Golfa straume zem leduskalna” noskatīšanās precīzā, skaistā un ļoti poētiskā kadra dēļ, jo tieši tas Glagoļevai bija šķitis ļoti svarīgi filmā “Divas sievietes”.

Vera Glagoļeva arī sacīja, ka viņai nav mērķa noteikti piesaistīt citas ārzemju zvaigznes, un Fainsu viņa filmai izvēlējusies viņa neapšaubāmā aristokrātisma un ārkārtīgās atbilstības Rakitina tēlam dēļ.

Producente Natālija Ivanova slavēja sadarbību ar filmēšanas grupas Latvijas daļu, uzslavas netaupot arī Rīgai, kur esot “ļoti laba gaisotne gan tam, lai strādātu, gan arī var atpūsties, kas pilnīgi nav iespējams Maskavā”.

“Divas sievietes” ir starptautisks kopražojuma projekts ar Krievijas, Latvijas, Francijas un Lielbritānijas piedalīšanos. To atbalstījis Eiropas Savienības kopražojuma projektu atbalsta fonds Eurimages. Filma būšot gatava šā gada vēlā rudenī, un Natālija Ivanova solīja, ka vēl Eiropas Kultūras galvaspilsētas gadā uzdāvinās iespēju to noskatīties arī Rīgas kinomīļiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+