×
Mobilā versija
°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
29. decembris, 2014
Drukāt

Faktiski varu ir pārņēmusi izpildvara. Saeima – atdevusi. Saruna ar Ingunu Sudrabu (60)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Kā bijusī valsts kontroliere un partijas “No sirds Latvijai” vadītāja 
Inguna Sudraba vērtē 2015. gada valsts budžeta izdzīšanu cauri Saeimai nepilnu divu nedēļu laikā? Sudrabas  k-dze bija stipri kritiska.  I. Sudrabu izvaicāja žurnālisti Voldemārs Krustiņš un Māra Libeka.

V. Krustiņš: – Jūs daudzus gadus esat strādājusi ar valsts budžetu, būdama valsts sekretāra vietniece Finanšu ministrijā, esat revidējusi valsts naudas tēriņus kā valsts kontroliere. Jums ir šie divi trum­pji rokā pie nākamā gada valsts budžeta vērtēšanas, tie, neapšaubāmi, ir kompetences apliecība. Kāds ir jūsu viedoklis par Saeimai iesniegto valdības produktu – 2015. gada valsts budžetu, kuru parlamenta vairākums pieņēma lielā vienprātībā?

I. Sudraba: – Sākšu ar vienu piemēru no kāda likuma, kurš bija viens no deviņpadsmit, kas pievienots valsts budžeta likumprojekta paketei. Tas labi raksturo to, kādā kvalitātē un ar kādu izpratni šī pakete tika gatavota. Stāsts būs par grozījumiem Uzņēmumu reģistra likumā. Bija ļoti lieli protesti no profesionālajām asociācijām par to, ka lielā steigā pēkšņi ir parādījusies likuma norma, ka vismaz vienam valdes loceklim jābūt vai nu Latvijas pilsonim, vai nepilsonim, vai Eiropas Savienības pilsonim, vai Eiropas Ekonomiskās zonas valstu pilsonim vai Šveices konfederācijas pilsonim. Tātad ir noteiktas valstis, no kurām obligāti ir jābūt vienam valdes loceklim. Neskatoties uz to, ka gan profesionālās asociācijas, gan Saeimas Juridiskais birojs brīdināja, ka šāda tiesību norma būs pretrunā ar Satversmi, noslēgtajiem investīciju aizsardzības līgumiem, ka Latvijai var rasties problēmas ar draudzīgajām Amerikas Savienotajām Valstīm, neviens iebildumos neklausījās. Ja valde sastāvēs tikai no Amerikas pilsoņiem, tad šādu uzņēmumu Latvijā nevarēs piereģistrēt.

Kaut gan kompetenti juristi norādīja, ka šādu tiesību normu nedrīkst pieņemt, jo tad vienlaikus jāgroza arī Komerclikums, tomēr tas tika izdarīts, norma pieņemta. Bet tad Šadurska kungs pēkšņi sasauca Budžeta un finanšu komisiju, kuras priekšsēdis viņš ir. Biju patīkami pārsteigta, uzzinājusi, ka komisijas priekšsēdētājs vakar ticies ar ekspertiem un esot sapratis, ka ar likuma normām, kuras divu dienu laikā milzīgā tempā dzītas cauri parlamentam, esot lielas problēmas. Vakar to pieņēma, bet šodien saprot, ka pieļauta kļūda. Atkal tiek jautāts tiem pašiem juristiem, kuri jau iepriekš brīdināja par deputātu aplamo rīcību, ko nu tagad darīt. Likumu atsaukt vairs nevar, pat Valsts prezidents ne, jo likums ir pieņemts steidzamības kārtā. Izgrozījās tā, ka Budžeta un finanšu komisija nolēma nevirzīt tālāk Komerclikuma grozījumus, bet, ja tos nepieņem, nedarbojas arī likuma norma par prasībām valdes locekļiem. Tātad deputāti valstij svarīgus dokumentus pieņem, tajos neiedziļinoties.

Valdošās koalīcijas deputāti, kuriem bija iespēja mēnešiem iedziļināties valsts budžeta likumprojektā, to nav pat izlasījuši. Mani pārsteidz, cik pavirši likumprojekts gatavots. Tajā nav pat norādīta informācija, ko katrā no programmām plānots izdarīt. Tā vietā var izlasīt vienīgi, par kādu summu palielinājušies vai samazinājušies izdevumi. Atverot, piemēram, Kultūras ministrijai uzticēto sabiedrības integrācijas programmu, neatradīsim nevienu vārdu, kas tiks darīts šīs programmas ietvaros.

Pēdējos gados deputātu izpratne par valsts budžetu ir sekojoša: projektu, ko atnes no Ministru kabineta, pieņem kā galīgu un pareizi sagatavotu. Deputāti ir laimīgi, ka pēc kvotu principa viņiem iedod noteiktu naudas summu. Šajā reizē tie bija divi miljoni eiro, un tautas pārstāvji ir apmierināti. Un kā nu ne, ja katram pozīcijas deputātam tika piešķirti apmēram 20 tūkstoši eiro, ko piešķirt savam novadam – vai nu interaktīvo tāfeļu iegādei, vai deju kolektīva tērpiem, vai mikroautobusiem un kādas mājas fasādes remontam… Ar to pietiek, lai sajūsminātos par veiksmīgu budžeta pieņemšanu. Kas tiks sasniegts būtiskākajās politikas jomās, tas neinteresē.

Pievienot komentāru

Komentāri (60)

 1. Āboltiņa sačakarēja parlamentu. Vēl viens stāsts, kur neprofesionāls pūslis vadītāja amatā sabojā organizāciju. Ar to atšķirību, ka privātajā biznesā par to dabūtu ar kāju pa di*su, bet Latvijā “Aboltiņa ieshēmojas atpakaļ Saeimā un visi izliekas ka viss ir kārtībā.

 2. Nemeklē savas blusas svešā kažokā!!!!

  MELE,MELE UN VĒLREIZ MELE!!!

 3. Tas ir labi, ka negodīgas amatpersonas ir sākušas uztraukties. Tāpēc vajag laboties, nevis nomelnot Ingunu Sudrabu, kura ikvienā amatā apzinīgi dara visu labāko, kas ir viņas spēkos. Ja viņa būtu ērta un pildītu naudas maisu pasūtījumus, tad jau sen būtu iebīdīta labi atalgotā amatā kā Solvita Zvidriņa un citi

  • Ilgonis Gaugers, Solvita Zvidriņai, Edvīns Pārups, Dace Gaile un citi nekad nepaliks bez labi atalgota amata valsts pārvaldē

  • Man tā vien liekas, ka vairums deputātu, piemēram nemaz budžetu nespētu saprast, un tāpēc viņi paši ir visai atviegloti, ka par to nav jādomā. Nu, Sudraba droši vien ir izņēmums. Viņai tomēr kaut kāda pieredze ir.

 4. PKC(pārresoru koordinācijas centrs) jau nodarbojas ar likumu analīzi. Vēl vienu PKC? Kā veicas ar brīnumkolektoriem ar 5x augstāku lietderības koeficientu un tā patentu Jūlija Krūmiņa aizbildniecībā? Visa naudiņa aizgāja vēlēšanām?

 5. Un kas ir Sudrabas partijas “No sirds Latvijai” sponsori un atbalstītāji, vai to arī esi noskaidrojis: ekskom…,
  eksček… un viņu idejiskie mantinieki? Ceru, ka esi spējīgs atšifrēt! Kam tad šodien ir tik liela nauda, lai pāris mēnešos uzceptu jaunu partiju un saziedotu lielas summas šai partijai? Tie ir bijušie nomenklatūras cilvēki, kas tagad tirgo Krievijas naftu, gāzi un nekustamos īpašumus. Ar politisko orientāciju austrumu virzienā. Un Sudraba ir tikai viņu ieliktenis, kas iebīdīts Saeimā un pūš viņu stabulē. Visas viņas runas par reformām ir nekas vairāk, kā tikai pupu mizas!

 6. Viņa ļoti mācās no Putina, jo tas arī nekādi nespēj atpazīt savus armijniekus Ukrainā. Taciņa uz Maskavu viņai jau iemīta, tāpēc Bērziņš viņu varētu paķert līdzi uz 70 gadu kara beigu balli. Kā nekā tomēr bijušie vasaļi!

 7. Sudrabas partijas kasē ieplūda 100000? Pirmsvēlēšanu kampaņai naudu nežēloja, izkarot plakātus visās ceļmalās. Nožēlojami. Populistiskie teksti gan radio, gan telezīzijā, vienīgi ar I.Griguli var salīdzināt – tā tērēt naudu, lai sevi iedabūtu Saeimā… Tikai sevi kažokā nespēja atpazīt. piedevām savus brāļa bērnus arī. Kā tik nekaunīgi var melot?

 8. Nenomainot vēlēšanu sistēmu,neko neizmainīsim!

 9. Sudrabai 100% taisnība! Kad konkrētiem faktiem nav ko likt pretī,sākas,kā parasti,prasta apriešana!

 10. Un Vienotības deputāti ir tie,kas par budžetu (to tādā steigā izskatot) zina visu?

 11. Puķina federālā drošības drošības šefa Stepašina draudzene noliedza , ka lidojusi uz Maskavu ar priv āto lidmašīnu , kad TV3 to parādīja .

 12. No sirds Kremlim ar sūdurabu gaida kad varēs pierīties melnos ikrus Krievijas vēstniecībā un apmeklēt viņu provokācjas . Kā nekā Kremļa drošības komitejas boss ir drauģelis .

 13. … Parasti, nav jalasa pat talak par pirmo lappaspusi, lai atklatos pasutito rakstu autora un subjekta nekompetance, vai kludaina un nekonsekventa cala … meginot kritizet tos kuriem ir pienakums un vara vadit valsti pec izstradatas un veletaju pienemtas politikas un iespejamas parametriem … !

  Proti:
  … ‘ … Tatad, ir noteiktas valstis, no kuram ir obligati jabut vienam valdes loceklim … ‘ – ta Sudraba izprot likuma normu, kas tai nepatikot lidzigi arodbiedrbam investoriem no arzemem (vai varbut tikai tiem …. no Kremla debespuses) … !!!???

  … Kam ir taisniba, ja likums nosaka : ‘ … ka VISMAZ VIENAM (KO.) VALDES LOEKLIM jabut no … (LR, ES u.t.t. … ‘) !

  NAV BRINUMS KA MES ESAM KUR MES ESAM, JO TE VAR REDZET SO NOMENAKLATURAS AGRAK IZVIRZITO VALSTS IEREDNU NESPEJU PAT SAPRAST LIKUMA PAMATPRICIPU – KA BEIDZOT UZMESTA LR VAI NU LR VAI KADAS CITAS DRAUDZIGAS VALSTS PILSONIM JAATRODAS UZNEMUMA VALDE !!!

  .. KAMDEL SUDRABA IR PRET SO LIKUMU?

  1. KREMLA KRIEVIJAS KO. TIEK PIESPIESTAS IELIKT BEZABRENE UZSTADITAM VAI MEITAS KO. TAS VALDE TAI NEPATIKAMO/S UZRUGU/S !!!!!

  2.- TAKA JAUNIE LIKUMI PIESPIEDIS KATRAM VALDES LOCEKLIM KLUT ATBILDIGAM PAR LATVIJAS REPUBLIKA PIENEMTO LIKUMU IEVEROSANU – TAD KURS NO IELIKTIEM LETINIEM / ASV/ ES PILSONIEM VAIRS GRIBES NAKOTNE PIEVERT ACIS UZ PRETVALSTISKU UN NELIKUMIGU KO. DARBIBU UN MEHANACIJAM… !!!

  3. LAI AIZMALETU ACIS – SUDRABA PIELIETO ASV KO. KA PARAUGU – BET – KURA ASV, VAI ES, VAI CITAS DRAUDZIGAS VALSTS NEKORUMPETA KO. VALDE NEBUS AR MIERU IELIKT VISMAZ VIENU SAVU VALDES LOCEKLI NO BEZABRENES … LAI VALDES SASTAVS ATBILSTU JAUNAM LIKUMAM ??? !!!

  …. TATAD – KAS TAD ISTI IR TIE KURI BREC PRET TIK GUDRA UN VAJADZIGA SADA LIKUMA IEVIESANU ???? VAI TADI, KA SUDRABA UN TIE KURI GRIB VAI IR SPIESTI TURPINAT ATBALSTIT LIDZ SIMLIDZ SIM NEPIENEMAMU ARVALSTU KO. DARBIBU BEZABABRENE … AR VISAM TAM SEKAM … !

  … ARI AUTOREI VAJADZETU SAPRAST, KA IR PIENACIS LAIKS IZBEIGT SLAVET VECAS NOMENAKLATURAS IELIKTAS UN ‘ PATEICIGAS’ MARIONETES NO BIJUSO VALDIBU ATBILDIGAJIEM POSTENIEM … TIE/TAS ATGRIEZAS SABIEDRIBA UN POLITIKA TIKAI AR NOLUKU VAI AR VAJADZIBU ATBALSTIT VECAS POLITISKAS ELITES ATGRIESANOS PIE EKONOMIKAS SISTEMAS KONTROLES – UN PASI, NEKAUNIGI MELZ BEZ KADU ARKARTIGI SVARIGU PIERADITU PANAKUMU SANEMTAS GUDRIBAS UN AUTORITATES!!!

 14. Te daudzi aprej Sudrabu tāpēc, ka viņa ir atklāti pateikusi to, kas jau sen katram domājošam cilvēkam ir skaidrs – mūsu tā sauktie deputāti nav tie, kas šeit kaut ko valstiskā līmenī izlemj. Viņi ir tikai pogu spaidītāji. Bet kā spiest pogas, norāda īkšķis.
  Kāpēc deputāti neiedziļinās apspriežamajos jautājumos? Tāpēc, ka nav jēgas iedziļināties, jo jābalso vienalga ir tā, kā to pieprasa īkšķis ( partija) un iedziļināšanās šeit neko nevar mainīt.
  Kad jūs cilvēki beidzot sapratīsiest, ka mums nav tautas vēlētu deputātu? Mums ir partiju pārstāvji deputātu amatos! Partijas viņus izvirzīja un partijām viņi arī kalpo. Savukārt partijas kalpo tiem, kas tās ir izveidojis un uztur ar naudu. Un drūmākais ir tas, ka tagad jau šiem partiju uzturētājiem kalpo ne tikai partijas, bet viss mūsu valsts ierēdniecības aparāts. Sistēma ir pilnībā nokomplektēta un tās darbība noregulēta. Vienīgais, kas vēl ir visžēlīgi atstāts tautai – tās ir tiesības reizi četros gados ar savu klātbūtni kārtējā vēlēšanu farsā apliecināt savu atbalstu un padevīgu piekrišanu šai sistēmai.

 15. uh..................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Atbildēt

  Tie 20 tūkstoši eiro tiek piešķirti katram deputātam vēl papildus algai un kompesācijām. Tad tiešām par ko viņiem uztraukties. Arī katra deputāta veselība ir vēl papildus apdrošināta par 3800 eiro.

 16. Ingūna! Ideja par analīzes biroju uz Pārresoru koordinācijas centra bāzes ir absolūti pareiza. Nu nevar valsts attīstīties normāli, ja nav skaidra un pamatota plāna. Paļaušanās uz aklajiem tirgus spēkiem, tā saukto “neredzamo roku”, ir priekš lētticīgajiem. Lai Tev veicas!!! Laimīgu Tev Jauno 2015. gadu!

 17. lūrīgā žurka Sudraba Atbildēt

  . . . pati tīko varu.

 18. Jau 2008.gadā Saeima pierādīja, ka nevienu jautājumu pēc būtības nelemj, visu nosaka dažas pirmās personas partiju vadībā – koalīcijas padome. Tāpēc arodbiedrības vāca parakstus, lai tautai būtu tiesības atlaist Saeimu arī vēlēšanu starplaikos, bet neviena Sudraba, neviena Valsts kontrole to neatbalstīja. Rezultātā partijas atkal sacūkoja priekšlikumu, pieņēma likumu, kas faktiski pārsvītro iespēju Latvijā rīkot referendumus – tautas nobalsošanas par svarīgiem jautājumiem. Un atkal neviena Sudraba tam neiebilda, nerosināja cilvēkiem aktīvi iesaistīties savu tiesību aizsargāšanā. Tagad gudri vāvuļot un saņemt deputāta algu, tas vņas garā!

 19. Tā teoretizētāja taču nekad neko nav vadījusi – tikai pārbaudījusi likuma burtu ievērošanu. Varam iedomāties, kāds haoss sāktos, ja “sekojot kādam plānam” samazinātu budžeta pozicijas “neplāna nozarēs”. Vispār mēs taču neparko citu nedebatējam, kā par naudu. Kā šajās bezgalīgajās debatēs neielaižamies, tā “nav komunikāciju”. Reizēm liekas, ka visa opozīcija, visas arodbiedrības ne ar ko citu nenodarbojas, kā rokas stiepšanu ar ubagu kuli tajā. Un paši brauc ar mercedesiem un dzīvo privātmājās.

 20. Vai tiešām atkal jāskatās Sudrabas ģīmis! Es neesmu dzirdējusi konstrukīvus priekšlikumus, tikai tāda virspusēja grābstīšanās. Tautas kontrolē jau bija vienkārši – noskaiti citu kļūdas un izliecies par baigo darboni. Nebija tikai nekādi redzami rezultāti. Un ja pirmsvēlēšanu laikā skaitīja visādus darbus, kas jādara, tad pēc vēlēšanām ar lielo ātrumu skrēja uz Saeimu ar priekšlikumu par tautas vēlētu prezidentu. Zemteksts jau saprotams – tā būs Sudraba, kas grib tikt par prezidentu jau nākošajās vēlēšanās, tāpēc pat likums pusgatavs tikai sagrābstīts, lai paspēj šoreiz, jo palika opozīcijā un sponsoru naudiņa pagaidām tutū!

 21. Cik ļoti Sudrabas partijas deputāti bija kompetenti par pieņemto budžetu – mēs redzējām Bez Tabu. Ringolds Balodis (starp citu Sudrabai tik ļoti pietuvināta persona, ka grūti viņu nenosaukt par blatņiku (pret kuriem Sudraba tik ļoti cīnās, bet kura iekļūšana Saeimā par to liecina) – nezināja atbildēt NE UZ VIENU viņam adesēto jautājumu par budžetu. Otra aptaujātā Sudrabas partijas deputāte tieši tāpat – kautrīgi paziņoja: “Vai, es tagad laikam pavisam nelāgi izskatos, jo neko par to nezinu…(par budžetu)”

 22. Tante ir galīgi ../ Lai maskaļi .. par to Eiropu. Mežonigie maskaļi tuvojas vēstures mēslaine, nezin ko kviekt, ko vemt.
  Labu pazušanu vēstures mēslaine – ir maskaļiem, ir Sudrabai.

 23. Sieviete šķiet nesen pamodusies. Bet atbildes ir ļoti virspusējas, jo netiek analizētas plašākā politiskā kontekstā. Latviju sen pārvalda no ASV vēstniecības. No lumpeņiem tiek prasīta tikai komandu precīza izpilde.

 24. Jautājums Sudrabai kā bijušajai valsts kontrolierei. Valsts kontrole šoruden atzina, ka jālikvidē Vecumnieka cietuma govju ganāmpulks, jo cietums (valsts iestāde) nedrīkstot nodarboties ar uzņēmējdarbību! Šis ir viens no daudzajiem piemēriem, kas liecina par Valsts kontroles formāli birokrātisko darbošanos! Kāpēc cietumnieki nedrīkst strādāt un kopt lopiņus, gādājot sev pārtiku un samazinot izdevumus par uzturēšanos cietumā? Tā ir valstiska domāšana vai nav?

 25. Visas pazīmes liecina, ka 4.maija režīms turpina 1990.g. sākto atgriešanos Eiropā – “pilnīgo un galīgo” saplūšanu ar ES kodolu. Tā turpināt!

 26. Perfekti, Sudrabas kundze! Veiksmi! Un jāsāk būtu jau ar nepieciešamo kompeteņču līmeņa noteikšanu deputātu kandidātiem. Nu jābeidz vienreiz “savu uzticamo čomu” būšana.Un vislabāk būtu kompakta 20-30 ekonomistu-juristu Saeima, kura savos darbā balstītos uz GODPRĀTĪGIEM , VALSTISKI domājošiem nozaru ekspertiem. Ar personīgo (administratīvo vai pat kriminālo) atbildību par pieņemto likumu kvalitāti.

  • Un nosauksim to 20 – 30 godprātīgo,valstiski domājošo ekspertu kopumu par Politbiroju. Vai pēc Orvela – par vienlīdzīgākajiem. Tad viss būs perfekti, patiešām perfekti. Visperfektāk. Tik perfekti jau ceturdaļgadsimtu nav bijis, laiks atkal kāpt uz grā.., oij sajaucu, laiks atkal celt gaišo nākotni.

 27. Objektīvā realitāte Atbildēt

  Lieliski var veidot šķietamību, mītu, vīziju par it kā sliktajiem, tikai vien deklarējot, ka budžetam visus jāpadara laimīgākus bagātākus utt. Bet kamēr politiķe pa īstam neiesaistās reālajā valsts dzīvē, neveic kādus konkrētus darbus, kas nes vairāk ieguvumus kā zaudējumus, arī nepopulāro lēmumu pieņemšanā, tas ir tikai tukš populisms. Veltīga mutes plātīšana ar tīšas tautas musināšanas pazīmēm.

 28. Intervijā I.Sudraba ir precīzi izskaidrojusi,kas un kā notiek vai nenotiek.Un notiekošais ir mūsu tautas tragiskās nabadzības pamatā.Dažbrīd grūti saprast,vainotiekošajā vainojama neizglītotība,vai apzinata ļaunprātiba un apsolūta vienaldzība….
  Manā izpratnē lielākajam deputātu vairumam svarīgākais ir tikt ievēlētiem….pārējais viss ir – gan jau kaut kā un tad jau redzēs…..viņi ir kā nedzīvas lelles – bez kādiem mērķiem,plāniem vai ieinteresētības….kā vecas ,nederīgas mēbeles….
  Kaut vai gadījums ar Solvitu Āboltiņu…pat reāli tautas neievēlēta ,viņa palēkāja,palēkāja un atkal tika iebīdīta kārotajā vietā….un kuri ir tie,kas iebīdīja…..un kāds labums ir bijis no tā,ka viņa tur sēd….starp citu,Solvita Āboltiņa ir viena no nemīlētākajiem deputātiem tautā.
  Šajā rakstā ir pateikta ļoti bēdīga patiesība par to, kā un kas notiek mūsu valstī….
  Paldies Ingūnai Sudrabai par sniegto interviju.

 29. Domāju gan, ka ekonomikai ir jābūt plānotai, Tas ir jādara kaut tāpēc, lai taupitu izejvielas un dabas resursus. Paši redziet, ka Eiropa iet uz nekurieni, tai nemainoties praktiski nav nākotnes. Un bezmērķīgi ražot kaut kādus ,,sūdus”, kuru lietošanas laiks ir 1 vai 2 gadi, tiek piesārnota vide un izmantotas izejvielas. Tas tāpēc, lai būtu peļņa, būtu darba vietas un notiek nemitīga cilvēku zombēšana. Ja mūsu Saeimā būtu lielākais vairākums tādi kā Sudraba, Ozola, Bondars, Belēvičs, tad mūsu tauta nesēdētu gadiem ilgi nožēlojamā nabadzībā un nelūgtu dāvanas no grimstošās Eiropas, bet paši saimniekotu savā valstī.

 30. asinainainais plutins. Atbildēt

  SUDRABA,TEV JAU VISI ASINS SUNA P** CEKISTI SAVAAKTI.KAA TU TAAS BALSIS NESALASIIJI TIK DAUDZ LAI TIKTU VALDIIBAA ,TAA NAGU MAUCEEJI CEKISTI GAPENKO UN CITI PAGRIEZAAS UZ CITU PUSI.NESMUKI TU DARRIJI,KA SASEEJIES AR TIEM KRIEVU TAUTAS PADIBENEEM.LATVIJA JAU PILNA AR TAADIEM NAGU MAUUCEEJIEM.

 31. Velns viņu sazina, vai saeimai vispār jānodarbojas ar tādi sīkumiem! Ja valdībai vajadzīga tik sīkumaina aizbildniecība, tad kam gan mums tāda valdība. Likumu jautājumi budžetā izskatās galīga aplamība. Vai gan budžetā var būt pozicijas, kurām nav skaidras likumu bāzes? Tas izskatās pēc galīgas putras. Rodas iespaids, ka valdība sastāv no diletantiem. Nu, ka saeima ir diletantu bars, nav nekāds pārsteigums.

 32. Kad pati bija Fin.min. ierēdne, tad šī kārtība patika. tagad vairs nē. Hameleoniņš.

  • Aplamības rakstiet!!! Piedodiet,bet Jūs dziediet propogandas dziesmu! Budžeta jautājumos Saeimā Sudrabai nav līdzvērtīgu profesionāļu. Tikai šajā izveidotajā sistēmā viņa paliks kā saucēja balss tuksnesī.
   Nenoliedzama patiesība, ka mūsu valsts varas augstākās institūcijas,politiķi, ierēdņi kļūst arvien vairāk nekompetenti, bezatbildīgi u.t.t. Parādās mūsu sabiedrības pēdējās 20-gades domāšanas un rīcības augļi, ko gan joprojām apzīmē ar – “padomju mantojums”. Cik ilgi tas būs par iemeslu, ja valsts un sabiedrības dzīvē jau ienākusi jauna paaudze – 30-40 – gadnieki.

   • komentētājs ‘a’ runā par viņas attieksmi, nevis zināšanām. Kad viņa pati bija Fin.min. ierēdne, tad šī kārtība patika. Tagad tikai nē, kad vairs nav ierēdne. Salna “aiz kokiem neredz mežu”.

    • Atļaušos Jums nepiekrist. Sudrabas laikā FM pie budžeta strādāja daudz nopietnāk. Budžeta apstiprināšanu taču mums virza un nosaka Koalīcijas padome. Tāda ir realitāte.

   • Kāpēc Jūs pavēlat rakstīt aplamības?

 33. kamēr nebūs pēc specialitātēm profesionāla valdība,paverdzināta tauta vien būsim.Ārprāts kādu likumu ir pieņēmuši,kur vēl tālāk….aborigēni,vergi

 34. Cik zinu, Šļūka pagaidām nav prokomunistiskās partijas “No sirds Latvijai” vai “Islama valsts”, kur
  galvu griešana tās pretiniekiem skaitās patīkama un uzjautrinoša nodarbošanās, štatos. Būs tevi jāapbēdina!

 35. Ja printeri nosauc par datoru, tā funkcija nemainās.
  Ja verdzību nosauc par neatkarību, vergs, paliek vergs #edvin #NAK

 36. Labs raksts,- man patīk cilvēki ar galvu. G.Šļūkam ieteiktu uzzīmēt Saeimas karikatūru: sēdošus ķermeņus (kailus varbūt tomer nē…:D ) bez galvām ar tekstu “uzmini nu- kurs ir kurš?! 😀

 37. Kā ierēdnis- birokrāts Sudraba neko jaunu nav spējīga izdomāt, kā vien jaunu birokratisku veidojumu – plānošanas un analīzes biroju, kas tikai atkal bezjēdzīgi tērēs budžeta naudu. Atceros, sākumā viņa teica, ka strādāšot zinātnē ar inovācijām. Tas nu ir jau noiets etaps – tagad analizēs un kontrolēs, ko dara ierēdņi! Ko tad tāds citu var izdomāt, kā vienīgi čaukstināt papīrus?

  • Jāni, NEVIENA NORMĀLA valsts nevar pastāvēt bez šādas institūcijas!!!! Sudrabai – 200% taisnība. Taču ļoti daudzi “kantori” gan parazitē un apēd lielu naudu, kas būtu steidzami jālikvidē. Izlejot ūdeni,nedrīkst izliet bērnu!

   • PSRS nebija normāla valsts. Komunisti ar savu centralizēto ekonomikas plānošanu bankrotēja. Sudrabas vēlme ieviest Latvijā centralizētu ekonomikas plānošanu ir sen noiets etaps, ceturdaļgadsimtu vismaz. Nekādi saukļi šo situāciju nemaina. Vēl ir pietiekami daudz cilvēku, kuri atceras patētiskos lozungus, ar kuriem komunisti pamatoja savu skatījumu uz ekonomiku. Tie lozungi bija tukši un tā ekonomika bija pilnīgi aplama. Nevajag to vairs!

    • ekonomika visur ir ekonomika un finanšu plūsma noteiktiem mērķiem ir finanšu plūsma, neatkarīgi no tā vai ir kapitālisms vai sociālisms (PSRS) vai pat komunisms.Atšķirība tikai tā kas, kā un kādam mērķim regulē šo finanšu plūsmas “ūdensvadu”, kururs krānus atgriež un kurus aizgriež. Sen bija laiks saprast elementāros dabā noteiktos procesus, pirms mētāties kā pērnā kļavu lapa pa visiem ziņu mēdijiem ar saviem tukšajiem komentāriem.

Draugiem Facebook Twitter Google+