Sports
Futbols

Fani Gorkšu Latvijā sagaida ar lamāšanos: bērniem tas ir ļoti nepatīkami 16

foto: synottipvirsliga.lv

Latvijas futbola izlases kapteinim Kasparam Gorkšam atgriešanās Latvijas čempionātā pēc gandrīz desmit gadu pārtraukuma sagādājusi vairākus nepatīkamus brīžus.

“Infrastruktūrā nekas uz labo pusi nav mainījies, otra lieta ir zemā spēļu apmeklētība, atmosfēra lielākoties ir diezgan vāja. Ir arī nepatīkami brīži – savus bērnus uz Jelgavas stadionu vairs nevedīšu, jo kaut kādi fani visu spēli mani nolamā nenormālos vārdos un tad maniem bērniem vairākas dienas tam jātiek pāri. Ģimenei tas ir ļoti nepatīkami. Tā ir mūsu specifika – daudz negatīvas emocijas tiek izgāztas stadionos, un uz tā fona, ka cilvēku nav daudz, tas ir ļoti labi dzirdams. Uz mani tas neatstāj nekādu iespaidu, bet tuvajiem un īpaši bērniem tas ir ļoti nepatīkami,” intervijā sportacentrs.com stāsta Kaspars Gorkšs, kurš jūlijā pievienojās čempionvienībai FK “Liepāja”.

Gorkšs, kurš daudz spēlējis dažādās līgās ārzemēs, sacīja, ka ārzemēs fanu lamāšanās nav tik personiska, bet Latvijā viņš to pieredzējis kā mērķtiecīgu darbību: “Droši vien tā ir futbola sastāvdaļa un, ja tribīnēs būtu desmit tūkstoši skatītāju, neviens nedzirdētu, bet tā kā ir 200, tad arī viens varonis ir labi dzirdams.”

Visagresīvākie fani esot Grieķijā, nekautrējas nākt klāt un teikt, ko domā: “Ja tas neaiziet līdz roku palaišanai, tad nekas. Vairāk cienu cilvēkus, kas atklāti pasaka acīs, ko domā, nevis anonīmi mēģina izteikties (internetā). Anglijā fani žulti izgāž stadionos, bet tas ir stipri vispārīgi, neviens nav centies aizskart vai pēc spēles gaidīt un izteikt viedokli. Čehijā fanu kultūra nav tik labi attīstīta, spēles nebija ļoti labi apmeklētas.”

Gorkšs Latvijas izlasē aizvadījis 77 spēles un šobrīd ar nacionālo komandu gatavojas rītdienas pārbaudes spēlei Rīgā pret Luksemburgu. 2018. gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīru mūsējie uzsāks otrdien izbraukumā pret Andoru.

Saistītie raksti
LA.lv