×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Rozālija, Roze
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
14. februāris, 2018
Drukāt

Anda Līce: Saeimā cilvēki pazūd kā purvā  (10)

Foto: Reinis Inkēns, Saeimas AdministrācijaFoto: Reinis Inkēns, Saeimas Administrācija

Domāt, runāt vai rakstīt par lēmējvaru un izpildvaru Latvijā nozīmē paaugstināt savu asinsspiedienu, tomēr klusēt arī nedrīkst. Tā vien šķiet, ka valsts drošības visvājākā vieta, sava veida purvs, kurā pazūd cilvēki, ir Saeima. Kaut gan katrā iekļūst karjeristi un pērkamas dvēseles, tomēr daudz ir arī tādu, kas līdz tam ir aizstāvējuši demokrātiju, cilvēku tiesības un taisnīgus likumus. Taču pēc kāda laika ar vienu daļu kaut kas notiek. Tā pazust var vienīgi purvā vai kādā trillerī. Vai nu viņiem aizmirstas, ko ir apliecinājuši agrāk, vai viņi pamazām pieslienas tiem, kas tās lietas tur grozījuši no sākta gala.

Dīvaino uzvedības maiņu, iespējams, izraisa nākamajās vēlēšanās apsolītā vieta partijas kandidātu saraksta augšgalā, mājieni uz ministra posteni nākamajā valdībā. Ilgā atrautība no savas pamatprofesijas, iespējams, ir pamodinājusi bailes par turpmāko materiālo stāvokli, un deputāta krēsls kļūst par glābšanas riņķi. Viņi turas, jo līdz pensijai vairs nav tālu. Bet varbūt galvā tiešām laiks sāk griezties atpakaļ – melns kļūst balts un otrādi, un kādreizējie demokrāti un taisnības cīnītāji sāk dungot totalitāras meldijas? Un tad par dažādām sazvērestības teorijām atceras visi tie, kam naktīs vairs nenāk miegs, un sākas pilnīga fantastika! Kā nesen parādījusies sensacionālā ziņa par ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera izspiegošanu. Aizdomās tiek turēti nevis kādas Latvijai naidīgas ārvalsts aģenti, bet gan Jaunās konservatīvās partijas biedri Juta Strīķe un Juris Jurašs.

Varbūt esat ievērojuši – radikāli sākot kaut ko noliegt, uz neiecietības un paštaisnuma pusi strauji mainās arī paša cilvēka izturēšanās. Notiek kāds dīvains psiholoģiskais kūlenis, un cilvēks ir gatavs doties krusta karā. Kādam tikai jānorāda virziens. Par krusta kariem runājot, grūti iedomāties vēl lielāku liekulību par to, ka, sevi par kristiešiem saukdami, kvēlie ģimenes vērtību aizstāvji neatbalsta konvenciju, kas sargā sievieti un bērnus no vardarbības. Vēl dīvaināk ir tas, ka šādu nostāju pauž pat baznīcas galva.

Vēl pirms nākamajām vēlēšanām ar skubu jāatceļ deputātu atturēšanās no balsošanas. No vienas puses, atturēšanās ir ideāls līdzeklis, lai panāktu balsojumu to labā, kuri patlaban valstī taisa reālo politiku. No otras puses, atturēšanās liek domāt par deputātu nespēju piedalīties lēmējvarā un bailēm no atbildības. Vēlētājam ir tiesības jautāt, kāpēc viņi tur sēž un aizņem vietas, par kurām dārgi maksā visa sabiedrība.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. Balsošu tikai par partiju, kura būs gatva mainīt vēlēšanu likumu. Ja tāda nebūs , vēlēšanās nepiedalīšos. Pie pašreizējā vēlēšanu likuma nav iespējams šajā “purvā” kaut ko mainīt.

 3. Ūja, Anda; ja jau mūsu pašu likuma un kārtības sargi nevarēs kādu pasargāt no vardarbības, tad to nez vai to spēs kāds ŠIŠKU parakstīts papīrelis ar gana divdomīgu tekstu …

 4. tā tas ir, piemēram deputāte Čigane pēkšņi izdomā uz Saeimas jumta izmitināt bites un nodarboties ar biškopību

 5. Brīnos par Līces gara darbu. Vai nu nav lasījusi konvenciju, vai arī kāds ir palūdzis uzrakstīt konvenciju atbalstošu tekstu, pie tam vēl apņirdz tos, kuri neatbalsta konvencijas ratifikāciju. Pirms rakstīt, vajag iepazīties ar to, par ko grib rakstīt Likās, ka viņas izglītības līmenis ir pietiekošs, lai saprastu, ko īstenībā grib panākt konvencijas atbalstītāji, nu katrā ziņā ne jau runa ir par normālas ģimenes aizstāvību. Kas attiecas uz vardarbību, Latvijas likumdošana ir pietiekoša, lai aizstāvētu vardarbības upurus, priekš tā nav vajadzīga nekāda konvencija.

 6. Cienu šo autori un viņas izteiktās domas, un arī šajā rakstā daudz kas ir kā punkts uz “i”, bet: “kvēlie ģimenes vērtību aizstāvji neatbalsta konvenciju, kas sargā sievieti un bērnus no vardarbības” pārsteidz. Parasti A.Līce nav tik lētticīga. Sargā? KO sargā, un KO grib panākt, lūk, tās ir jautājums. Redzams, ka A.Līce pati NAV konvenciju lasījusi, kā arī NAV iepazinusies ar Latvijā spēkā esošo Krimināllikumu, kas paredz sodu par vardarbību. Tiesa gan, par jebkādu vardarbību – ģimenē vai aŗpus tās, neatkarīgi, vai to izdarījis vīrietis vai sieviete. Liekas, ka A.Līce nav izlasījusi arī Bērnu Tiesību aizsardzības likumu, kas paredz bērna tiesības un pienākumus, kā arī aizsargā viņu no vardarbības. Vai tiešām A.Līce neko nezina vai negrib zināt, par Konvencijā ieslēptajiem centieniem ģimeni dekonstruēt, radot kaut kādo sociālo dzimti? Tātad A.Līce pirms sava apgalvojuma izteikšanas nav arī papētījusi dr. Johna Money no Hopkinsa Universitātes ASV uzskatus un dženderisma teoriju, kuras ietekme Konvencijā ir nepārprotmi klātesoša. Nezina vai…apzināti izliekas, ka nezina? Varbūt autore domā, ka kā tauta varam izdzīvot bez ģimenes institūcijas?

 7. no purva pašlaik cenšas izpeldēt Līdaka uz zoodārza pusi, bet Čigāni neglābjami ir sakodušas uz Saeimas jumta mītošās bites

 8. Arvien vairāk nāk prātā doma ka ir jāmaina kārtība Saeimā: darbā ir jābūt visiem un attaisnojums ir tikai slimības lapa vai Saeimas komandējums. Trīs sesijas sēdes nav darbā un tad vieta jāatstāj. Tas pats attiecas uz kartītes ”pazaudēšanu” kādā balsojumā. Protams jālikvidē – atturēšanās – atturēšanās no kā- no savas domas par likto priekšlikumu – tev par to samaksāts lai domātu par to un balso; par – pret.
  Skolnieciski, bet izskatās Saeima ir vel mazāk organizēta kā bērnudārziņa grupiņa – te pīpēt, te zvanīt, te …

  • Aizmirsu piezīmēt – te no balsojuma paslēpjas tualetē … ( kā skolā kāds skolēns, lai nesameklē par blēņām).

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Būs karsti!

Paredzams, ka šī būs karstākā nedēļa Latvijā kopš 2015. vai 2014. gada, prognozē meteorologi. Karstums būšot ilgstošs, ar siltām naktīm un palielinātu gaisa mitrumu. Katru dienu gaisa temperatūra valsts lielākajā daļā paaugstināsies virs +25 grādiem, nepārsniedzot +32 grādus.

Trešdien, 18. jūlijā, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) sāks pieņemt deputātu kandidātu sarakstus 13. Saeimas vēlēšanām. Pēdējā diena, kad politiskās partijas un apvienības varēs pieteikt savus kandidātus vēlēšanām, būs 7. augusts.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+