×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
6. jūlijs, 2014
Drukāt

Fantastiskā koncertā tiekas Latvijā dzimušas zvaigznes (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Svētdien, 6. jūlijā, plkst. 22 uz īpašas skatuves pie Latvijas Nacionālas operas skanēs koncerts “Dzimuši Rīgā”, kurā piedalīsies fantastiska Latvijā dzimušu mūziķu buķete.

Koncertā uzstāsies Rīgā dzimušās akadēmiskās mūzikas zvaigznes Maija Kovaļevska, Inese Galante, Antoņenko, Egils Siliņš, Miša Maiskis, Baiba Skride, Iveta Apkalna, Vestards Šimkus, Raimonds Pauls un Laima Jansone, kā arī Latvijas Radio koris, Valsts akadēmiskais koris “Latvija” un diriģents Māris Sirmais, kamerorķestris “Kremerata Baltica” un īpaši šim projektam izveidots labāko mūziķu orķestris Andra Pogas vadībā.

Operdziedātājs Aleksandrs Antoņenko iepriekš aģentūrai LETA atzinis, ka koncertā “Dzimuši Rīgā” būs neticama mākslinieku buķete. Mūziķis šaubījās par to, vai tāda līmeņa zvaigznes varētu sapulcināt vienuviet, piemēram, Londonā. “Ja nu vienīgi karalienes Elizabetes jubilejas svinībās,” piebilda Antoņenko.

Jau sestdienas vakarā plašai un atsaucīgai publikai bija iespēja noskatīties koncerta ģenerālmēģinājumu; īpaši atsaucīgi tika uzņemta latviešu tautasdziesma “Aiz ezera balti bērzi” Raimonda Paula apdarē, kurā kā solisti piedalījās Raimonds Petrauskis (klavieres) un Laima Jansone (kokle), kā arī plaši pazīstamā operas solista Egila Siliņa, ērģelnieces Ivetas Apkalnas un vijolnieces Baibas Skrides uzstāšanās, bet vakara noslēgumā, pēc Emīla Dārziņa “Melanholiskā valša”, kas izskanēja lieliskā Rīgas festivālu orķestra izpildījumā (koncertmeistare Vineta Sareika), klausītāji ilgi aplaudēja, stāvot kājās.

Izskanēja arī videosveicieni no mūzikas zvaigznēm, kuras nevarēja piedalīties koncertā – Gidona Krēmera, Mihaila Barišņikova un Elīnas Garančas, kura sūtīja visiem klausītājiem Latvijā sirsnīgus sveicienus un izteica cerību, ka koncerts “Dzimuši Rīgā” varētu kļūt par skaistu tradīciju.

Jau ziņots, ka koncertu varēs vērot Šveices, Spānijas, Andoras, Slovēnijas, Ukrainas, Bulgārijas, Somijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāji. To pārraidīs tādi Eiropas mediji kā RSI Šveicē, RTVE Spānijā, YLE Somijā un citi. Sadarbībā ar Latvijas Televīziju (LTV) koncertu pārraidīs prestižais Francijas, Vācijas, Austrijas un Šveices kultūras kanāls “ARTE”. Koncertu tiešraidē internetā “ARTE Live” varēs skatīties ikviens mūzikas cienītājs.

Ņemot vērā koncerta “Dzimuši Rīgā” ierakstam nepieciešamo augsto māksliniecisko kvalitāti, kā televīzijas daudzkameru režisors ir uzaicināts Pīters Maniura no Lielbritānijas raidorganizācijas BBC.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Patiesam, lielisks koncerts Atbildēt

    Kur vienigi Pauls un Jansone ar savu salkano muziku neiederejas. Viss parejais bija vissaugstaka pasaules klases limeni. Audience bija vai nu parak kutra vai sofisticeta lai piedienigi aplaudetu. Loti zel, jo vairaki prieksnesumi bija netikvien loti labi bet pilnigi aizraujosi!

  2. Lielisks koncerts! Brīnišķīgi atlasīts repertuārs, lieliski solisti. Skatījos TV. Vienīgi tie klausītāji klātienē tādi miegaini – varēja jau enerģiskāk aplaudēt, laikam sapirkuši savas 100-200 eiro vērtās biļetes un domā ka atnākuši tikai sevi parādīt…

  3. Nesaprotu, citur reklamē, ka koncertēs tikai Rīgā dzimušās zvaigznes. Laikam atkal nelietīgi tiek valkāts Latvijas vārds.

Draugiem Facebook Twitter Google+