×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
4. jūnijs, 2012
Drukāt

Fantāzijas lauks dāvanai absolventiem

rotaslietas

Tagad ir izlaidumu laiks, kad svētku tērpiem nepieciešama kāda interesanta rota, bet absolventiem – neliela piemiņas dāvaniņa.

 

Rotaslietu materiālu plašais klāsts veikalos ir neaptverams fantāzijas lauks gan skaistām rotām, gan asprātīgām dāvaniņām. Tāpēc dažādu aksesuāru pagatavošanā galvenais ir radoša iztēle, lai pat vienkāršu piekariņa detaļu pārvērstu interesantā kulonā vai kaklarotā.

 

Konsultēja rotaslietu veikala “Šūplāde” īpašniece Vineta Rusāne.

 

Pērles

Izsmalcinātu rotu veidošanā svarīgākās ir daudzkrāsainās dedzinātā stikla pērles, ko iegūst, atklātā liesmā kausējot attiecīgos stienīšus. Pērlēm ir dažādas formas, tādēļ arī lielākas variēšanas iespējas. Tās vienlīdz labi noder visām rotaslietām: kaklarotām, rokassprādzēm, auskariem. Dedzināto stiklu kā greznu akcentu izmanto arī pa vienam vai vairākiem piekariņos, ar to rotā pat grāmatzīmes!

 

Ja nav lielas pieredzes rotaslietu darināšanā, ļoti labi noder lielie un skaistie kuloni, kas izgatavoti no slīpēta stikla pat ar iestrādātu zīmējumu. Tiem vēl ievēršanai nepieciešama tikai piemērota dekoratīvā aukliņa, lentīte vai kāds cits materiāls, ko jau piedāvā ar rūpnieciski iestrādātu aizdari.

 

Šie kuloni der arī kā centrālais elements krellēm ar tādas pašas krāsas pērlītēm.

Rotas pievilcību veido ne tikai izmantotās stikla pērles, bet arī dažādas to veidu kombinācijas. Dekoratīva loma arī metāla detaļām (starplikas, aizdares u.c.), kas ir pietiekami izskatīgas, taču patiesībā tikai fons, lai izceltu pērles.

 

Sagataves

Līdzās sudraba un zelta krāsas detaļām tagad piedāvājumā arī visjaunākā furnitūru sērija melnā vai tumši pelēkā krāsā, un tās tiešām ļoti labi sader ar piemērotu toņu stikla pērlītēm.

Lielas variēšanas iespējas paver vairāku veidu metāla detaļas. Tās papildina iecerēto rotaslietu vai arī kalpo kā centrālais elements kuloniņam, piespraudei vai rokassprādzei. Tās mēdz bagātināt arī ar pērlītēm. Piemēram, ievērību pelna metāla ziediņi, kas dāsni izrotāti ar pērlītēm un valkājami kā elegantas piespraudes.

 

Dažādas radošas idejas var realizēt ar interesantu formu piekariņiem. Piemēram, metāla pāvs, papildināts ar pērlītēm, noder kā kulons kaklarotai.

 

Neparastu rotu iespējams darināt, par pamatu izraugoties arī filigrānas citu veidu detaļas – pūcītes ar mirdzošām pērļu acīm vai vispār abstraktas formas piekariņus. Kā atraktīva ideja iesakāma metāla grāmatzīme senatnīgas spalvas veidolā, kuru var papildināt ar kreļļu posmiņiem un dažādiem dzīvnieku vai sadzīves priekšmetu piekariņiem. Šīs grāmatzīmes ar rakstāmspalvas, pūcītes vai globusa simboliku lieliski noder kā dāvana skolu absolventiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+