Kultūra
Teātris un kino

“Fantočini noslēpums” – mīlestības un nemirstības sasniegšana0

Foto: Matīss Markovskis

Valmieras drāmas teātrī 27. septembrī jauno sezonu atklās ar Reja Bredberija “Fantočini noslēpuma” pirmiestudējumu Latvijā, ko veido viesrežisore Jekaterina Polovceva no Maskavas ar aktrisi Elīnu Vāni galvenajā lomā.

Izcilā amerikāņu rakstnieka Reja Bredberija zinātniskās fantastikas īsprozas darbs “Elektriskā ķermeņa dziesma” (“I Sing The Body Electric”) uz Latvijas skatuves tiek iestudēts pirmo reizi. R. Bredberijs ir viens no spožākajiem un talantīgākajiem ASV rakstniekiem, kurš darbojas galvenokārt fantāzijas žanrā. Latviešu lasītāji jau pazīst viņa darbus “Marsiešu hronikas”, “Pieneņu vīns” un “451 grāds pēc Fārenheita”. Rakstnieks, kurš vienkāršiem vārdiem runāja par to, kas svarīgs. Bez naida. Bez iedomības. Rakstnieks, kura darbi nenoveco. Par sevi rakstnieks kādā intervijā teicis: “Es priecājos par idejām, spēlējos ar tām. Neesmu nopietns cilvēks, un nopietni cilvēki man nepatīk.”

“Fantočini noslēpums” stāsta par ģimeni, tās mīlestību un uzticēšanos, zaudējuma sāpēm un dzīvošanu tālāk. Par topošo jauniestudējumu režisore Jekaterina Polovceva saka: “Šis stāsts ir par mīlestību, uzticēšanos, zaudējuma sāpēm un to pārvarēšanu. Par to, kā otrs tevi saprot un pieņem līdz galam. Izrāde padara iespējamu to, kas reālajā dzīvē ir utopisks sapnis – absolūtas mīlestības un nemirstības sasniegšana.”

Izrādē pirmo reizi skanēs arī amerikāņu dzejnieka Volta Vitmena līdz šim latviski netulkotie dzejoļi, kurus atdzejojusi Agnese Rutkēviča. V. Vitmens ir amerikāņu dzejnieks, kas uzskatāms par modernās dzejas aizsācēju amerikāņu literatūrā.

Izrādes radošajā komandā strādā starptautiski zināmi mākslinieki – scenogrāfs Emīls Kapeļušs no Sanktpēterburgas, kostīmu māksliniece Agnese Kaupere, kā arī iluzionisti Dace un Enriko Pecoli un aktieri Dace Everss, Rihards Jakovels, Ingus Kniploks, Tālivaldis Lasmanis un Rihards Rudāks.

Izrāde sola pārsteigumus, jo ar aktieriem kopā strādā Latvijas populārie iluzionisti Dace un Enriko Peceli. “Šī mums ir atgriešanās Valmierā, jo pirmo reizi mēs ar Valmieras teātri sadarbojāmies pirms 18 gadiem. Aktieri ar lielu entuziasmu ir ķērušies pie triku izpildes, un viņiem sanāk ļoti labi, tā ka būs skaisti un interesanti,” atklāj Dace Pecoli.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
LNB Draugu telpā notiks saruna par rakstniekiem un viņu ģimenēm
12 stundas
IK
ILZE KĻAVIŅA
Kultūra
Ideālais cilvēks, ko mēs gribētu “lietot”. Ilze Kļaviņa vērtē izrādi “Bītlu jaunais albums”
12 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Doma laukumā muzicēs projekta “Ziemassvētku tubas” orķestris
13 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JL
Juris Lorencs
Latvijā
“Dižojieties, ka esat latvieši!” INTERVIJA ar baltu valodu pētnieku Alvīdu Butkus
Intervija 58 minūtes
LA
LA.LV
Dabā
Laika apstākļus nākošnedēļ noteiks ciklonu darbība: kļūs siltāks un biežāk līs
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Rīgas un Ventspils ostas nodod valsts pārvaldībā: noraida visus Saeimas opozīcijas deputātu priekšlikumus
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Saeimā pirmajā lasījumā pieņem likuma izmaiņas saistībā ar pašvaldību vēlēšanām
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Lemberga sieva lūdz Trampam un Latvijas amatpersonām skaidrot, kāpēc noteiktas sankcijas pret viņu un bērniem 3
6 stundas