Laukos
Tehnika

“Farmet” jaunie kultivatori0

‘Farmet terrix’

Farmet jaunumiem ir čīzeļkultivators Farmet Terrix. Otrs jaunums, kas demonstrēts kompānijas 25 gadu jubilejas pasākumā, – čīzeļkultivators Triton.

Kultivatoram Terrix ir ļoti plašs izmantošanas spektrs – no visa lauka sīkas apgriešanas līdz dziļirdināšanai 35 cm dziļumā. Jaunais četrrindu čīzeļkultivators Terrix pieejams divos variantos. Uz Terrix Dual salīdzinājumā ar Terrix čīzeļi izvietoti pa pāriem un tas strādā pēc secīgas augsnes apstrādes principa dziļumā līdz 35 cm. Pateicoties čīzeļu pāra komponējumam, kultivatoram ir ievērojami mazāka vilces pretestība, saglabājot kultivācijas kvalitāti.

Savukārt jaunais Farmet Triton ir kombinētais disku un čīzeļu kultivators, kas savā darbā izmanto abu minēto sastāvdaļu priekšrocības vienā gājienā. Šādas kombinācijas ieguvums ir iespēja efektīvi sagriezt un sajaukt augu atliekas apstrādājamajā augsnē un veikt dziļu zonālo (joslu) irdināšanu, kas nodrošina lielisku ūdens uzsūkšanos.

Farmet Triton pirmām kārtām paredzēts, lai apstrādātu smagākas augsnes ar lielu daudzumu augu atlieku pēc kulšanas. Diski apstrādā augsni visā lauka platībā 12–15 cm dziļumā, un pēc tam divas rindas ar masīviem čīzeļiem veic zonālo augsnes irdināšanu 35 cm dziļumā.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv