Farss Krievijas bendijā – 20 bumbiņas savos vārtos (plus video) 0

Sadusmotie varas vīri pirmdien atcēluši Krievijas čempionāta spēles bendijā rezultātu, kurā spēlētāji, cenšoties tikt pie vieglāka pretinieka izslēgšanas turnīrā, 20 reizes iemeta bumbiņu savos vārtos.

“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 53
Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 399

Kā liecina protokols spēlei, kurā svētdien tikās Arhangeļskas “Vodņik” un Irkutskas “Baikal-Energija” komandas, pirmais puslaiks noslēdzies ar rezultātu 0:0, bet mača izskaņā pēc 90 spēlētām minūtēm rezultāts bija 11:9 Arhangeļskas komandas labā. Tomēr visas 20 reizes spēlētāji bumbiņu raidīja savos vārtos.

Rezultāts nebija atklāts līdz 68.minūtei, kad Oļegs Pivovarovs trīs reizes pēc kārtas ieraidīja bumbiņu savos vārtos. Viesi no Irkutskas atbildēja ar deviņām bumbiņām savos vārtos pēc kārtas, tomēr pēdējās septiņās minūtēs Pivovarovs vēl astoņas reizes pārspēja savu vārtsargu.

Šādā veidā komandas centās izvairīties no tikšanās ar čempioni Krasnojarskas “Jeņisej” jau izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā.
“Rezultāts mačam starp Arhangeļskas “Vodņik” un Irkutskas “Baikal-Energija” komandām ir anulēts,” pirmdien paziņojumā paudusi Krievijas Bendija federācija. “3.martā notiks pārspēle.”
Federācijas vadītājs Boriss Skriņņiks notikušo nosaucis par “provokāciju” un apsolījis “ļoti skarbus mērus” pret abām komandām.

Bendijs ir hokejam līdzīgs sporta veids, ko uz ledus spēlē ar īpašām bumbiņām. Laukums hokejam ar bumbu ir taisnstūra gludas ledus virsmas iecirknis no 90 līdz 110 metru garumā un no 45 līdz 65 metru platumā. Sporta veids vispopulārākais ir Krievijā un Skandināvijā.

Skaļākais šāda tipa skandāls bija 2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs, kad badmintona dāmu dubultspēļu turnīrā četri pāri apzināti zaudēja spēlēs, cerot tikt pie parocīgākām pretiniecēm nākamajās turnīra kārtās. Visas astoņas sportistes no Dienvidkorejas, Ķīnas un Indonēzijas saņēma diskvalifikācijas no četrgades nozīmīgākajām sacensībām.
Tikmēr 2002.gadā kādā Madagaskaras futbola čempionāta spēlē komanda iesitusi 149 reizes bumbu savos vārtos, protestējot pret viņuprāt negodīgu tiesāšanu.