Favorīti uzvar bez kreņķiem 0

LBL čempionāta sestdienas trīs spēlēs uzvaras izcīnīja par favorītiem uzskatītās komandas, turklāt Ventspils un Jēkabpils basketbolistiem tās ļāva vēl drošāk iejusties turnīra tabulas galvgalī.

“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69

BK “Ventspils” uzvaru pār valmieriešiem izcīnīja ar šosezon jau ierastām metodēm. Teicama aizsardzība pēdējā ceturtdaļā vidzemnekus atstāja ar deviņiem punktiem, la gan līdz trešās ceturtdaļas izskaņai BK “Valmiera” cerības uz labvēlīgu iznākumu nešķita bezcerīgas. Lieliski sezonu Ventspilī sācis Ronalds Zaķis, kuram šoreiz 23 punkti.

BK “Jēkabpils” izbraukuma spēlē Liepājā trāpja pirmos desmit metienus no spēles, Mārtiņš Kravčenko trīs no trijiem tālmetieniem. Abu komandu uzbrukuma uguņošanā viesiem 8. minūtē izdevās iegūt pirmo taustāmo pārsvaru – 27:20. Liepājniekiem, kuru spēlē trūka stablitāte, atspēlēties vairs neizdevās. Otrajā puslaikā pāris reizes izdevās tikt līdz četru punktu starpībai, taču allaž Jēkabpils komandā atradās kāds, kas svarīgākajā brīdī pabeidza uzbrukumu ar gūtiem punktiem. Liepājnieki cerēja, ka viesi pret agresīvo aizsardzību pēc vairāk kā 300 kilometru ceļa pagurs, taču šoreiz nekā. BK “Jēkabpils” iemeta 12 tālmetienus. “Pirmajā puslaikā ar trijniekiem tikām priekšā un turējāmies vadībā. Pēc pārtraukuma jau izdevās nospēlēt daudzveidīgāk. Šķiet, ka Liepāja mazliet pagura, jo tik agresīvi tuvāk grozam vairs nesedza. Patīkami, ka pēdējā laikā uzvaram,” pēc spēles sacīja jēkabpiliešu saspēles vadītājs Rinalds Sirsniņš. Liepājnieku rindās jāizceļ Ingus Jakovičs ar 23 punktiem.

Mārupē “Barons kvartāls” pārliecinoši ar 83:63 apspēlēja BA “Turība” studentus, mērķtiecīgāk nospēlējot groza apakšā un līdzvērtīgāk sadalot punktu ražu starp pamatsastāvu un rezervistiem. Cīņa par pirmo sešnieku tikai sākas!

LBL ČEMPIONĀTS

BA “Turība” – “Barons kvartāls” 63:83 (16:20, 28:44, 50:64). Rudmiezis 16, Kalniņš 12, Bēts 10 – Apsīts 17, Mednis 13, Mētra 12.

BK “Ventspils” – BK “Valmiera” 78:57 (25:18, 37:31, 59:48). Zaķis 23, Vairogs 17, Timma 14 – Kaufmanis 21, Dārgais 11, Cipruss 10.

Liepāja/Triobet” – BK “Jēkabpils” 73:86 (25:31, 39:51, 53:64). Jakovičs 23, Blaus 15, Ate 11 – Sirsniņš, Bārnijs pa 21, Kravčenko 16.

Tabulā: 1. BK “Ventspils” 6-0 (100%), 2. BK “Jēkabpils” 5-1 (83%), 3. BK “Valmiera” 4-3 (66%), 3. “Liepāja/Triobet” 4-2 (66%), 5. BK “Jelgava” 2-3 (40%), 6. “Latvijas Universitāte” 2-3 (40%), 7. “Jūrmala/Fēnikss” 2-4 (33%), 8. “Barons kvartāls” 2-4 (33%), 9. BK “Saldus” 1-4 (20%), 10. BA “Turība” 1-5 (16%), 11. “LMT Basketbola akadēmija” 0-1 (0%), 12. “VEF Rīga” 0-0.