Sports
Futbols

Favorītu klupieni – slikta sagatavotība, neveiksme vai stratēģija?0

foto: Facebook

Pasaules kausa futbolā sākums iezīmējies ar to, ka favorīti zaudē punktus – slikta sagatavotība vai apzināta stratēģija, saprotot, ka labākajā formā vajadzēs būt izslēgšanas turnīrā?

Argentīna nespēja uzvarēt Islandi (1:1), Brazīlija – Šveici (1:1), Vācija zaudēja Meksikai (0:1). Francija neizteiksmīgā cīņā izrāva uzvaru pār Austrāliju (2:1), Urugvaja tikai izskaņā pārspēja Ēģipti (1:0). Daudz negaidītu rezultātu. Kas tam ir pamatā?

“Favorītu neveiksmes čempionāta sākumā skaidrojams ar to, ka pamatdoma ir labākajā formā būt nevis uz pirmo spēli, bet izslēgšanas turnīrā,” “LA” skaidroja “Metta/Latvijas Universitāte” galvenais treneris Andris Riherts. “Meksika ir futbola lielvalsts un ņemot vērā Vācijas pēdējos rezultātus un uzbrucēju neesamību – itin likumsakarīgs rezultāts. Vācieši agrāk uzvarēja uz pretuzbrukumiem, tagad kontrolē bumbu, bet tas nav stiprākais ierocis, īpaši, ja nav izteikta snaipera. Gan jau Joahims Lēvs kaut ko izdomās, bezcerīgi viņi nespēlēja, tikai bumba negāja vārtos. Šveice ir ranga desmitnieka komanda, individuāli spēcīgi futbolisti, dažādu tautību sajaukums, tā kā neizšķirts pret Brazīliju nepārsteidz. Brazīlieši ir stipri atkarīgi no Neimara. Visas sērijas kādreiz beidzas, tā kā labāk, lai tas notiek pirmajā spēlē, nevis pēdējā. Vai Šveices gols bija jāieskaita? Viņiem vienmēr kāds palīdz. Kontakts bija un, ja aizsargs būtu kritis, tiesnesis svilptu sodu, varbūt skatītos atkārtojumu, bet šo epizodi novērtēja kā divcīņu. Vārtsargu nevar vainot, jo uz tuvo stabu viņi neiet.”

Saistītie raksti

“Islande neizšķirtu pret Argentīnu nebija pelnījusi, visa komanda tika iespiesta soda laukumā, īpaši otrajā puslaikā,” izteicās “Liepāja/Mogo” treneris Mareks Zuntners. “Nepaveicās ar 11 metru soda sitienu, šī nebija Mesi diena, komanda un līderis nervozēja. Tiesa, aizsardzība Argentīnai nekad nepārliecina, tā ir liela problēma un pret uzbrūkošākām komandām būs vēl grūtāk palikt uz nulles. Vairāk avantūras, zaudējot bumbu ne tik ātri ieņem pareizās pozīcijas, netika galā ar pretuzbrukumiem. Domāju, ka Francija savus mērķus turnīrā nerealizēs, jo trūkst pieredzes, lai gan kas zina – pa ceļam var ieskrieties.”

Pirmdien Krievijas laukumos trīs mači – 15.00 Zviedrija pret Dienvidkoreju, 18.00 Beļģija pret Panamu, bet 21.00 Anglija pret Tunisiju.

LA.lv