×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
19. septembris, 2016
Drukāt

Aizturēts saistībā ar sprādzieniem Ņujorkā un Ņūdžersijā meklētais Rahami

Policijas publicētā fotogrāfija. No "fbi.gov"Policijas publicētā fotogrāfija. No "fbi.gov"

Papildināta ar jaunāko informāciju.

Afganistānā dzimušais ASV pilsonis Ahmads Hāns Rahami, kas tika meklēts saistībā ar sestdien notikušajiem sprādzieniem Ņujorkā un Ņūdžersijā, pirmdien aizturēts pēc apšaudes ar policiju, vēsta televīzija.

Telekanāls “NBC”, atsaucoties uz tiesībsargājošo iestāžu pārstāvjiem, ziņo, ka Rahami aizturēts Ņūdžersijas pavalsts Lindenas pilsētā.

Iepriekš Ņūdžersijas policija pavēstīja, ka 28 gadus vecais Rahami tiek meklēts nopratināšanai gan saistībā ar sestdien sarīkoto sprādzienu blakus labdarības skrējiena trasei Sīsaidpārkā, kurā nebija cietušo, gan saistībā ar sprādzienu Ņujorkas Manhetenas rajonā, kurā tika ievainoti 29 cilvēki.

Federālais izmeklēšanas birojs īsziņā, kas nosūtīta miljoniem ņujorkiešu, brīdinājis, ka Rahami “uzskatāms par bruņotu un bīstamu”.

Ņujorkas Manhetenas rajonā sestdienas vakarā notika sprādziens, kurā tika ievainoti 29 cilvēki, bet neviena cietušā dzīvība nav apdraudēta. Netālu tika atrasts vēl viens spridzeklis, kas bez starpgadījumiem tika neitralizēts.

Laikraksts “The New York Times”, atsaucoties uz amatpersonām, svētdien ziņoja, ka abi spridzekļi bijuši pagatavoti no katliem, kas piepildīti ar šrapneļiem, Ziemassvētku lampiņām, veciem mobilajiem telefoniem un sprāgstvielām.

Pirms šiem sprādzieniem Ņūdžersijas štata mazpilsētā Sīsaidpārkā sestdien eksplodēja cauruļbumba. Tā sprāga, neilgi pirms tūkstošiem cilvēku apkaimē gatavojās piedalīties piecu kilometru labdarības skrējienā par godu jūras kājniekiem un jūrniekiem. Šajā sprādzienā neviens cilvēks necieta.

Savukārt pirmdien Elizabetā, kur saskaņā ar tiesībsargāšanas iestāžu rīcībā esošo informāciju dzīvojis Rahami, dzelzceļa stacijā atrasti spridzekļi, kas tika neitralizēti.

Izmeklētāju savāktie dati liecina, ka visi šie trīs incidenti varētu būt saistīti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+