×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
22. marts, 2015
Drukāt

Februārī nedaudz pieaudzis trūcīgo cilvēku skaits (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Februārī, salīdzinot ar janvāri, Latvijā nedaudz pieaudzis reģistrēto trūcīgo cilvēku skaits, liecina Labklājības ministrijas (LM) apkopotā informācija.

Februārī Latvijā reģistrēti 65 690 trūcīgie, kas ir par 229 cilvēkiem vairāk nekā mēnesi iepriekš. Arī janvārī, salīdzinot ar pagājušā gada decembri, bija vērojams trūcīgo skaita pieaugums par 1240 cilvēkiem. 2014.gada sākumā Latvijā trūcīgā statuss bija spēkā 83 273 cilvēkiem.

Februārī trūcīgo skaits valstī kopumā sasniedza 3,3% no visiem iedzīvotājiem. Savukārt mēnesi iepriekš trūcīgo skaits valstī bija 3,29% no visiem iedzīvotājiem.

Tāpat vērojams pašvaldību sociālās palīdzības pabalstiem izlietoto līdzekļu pieaugums. Kopumā pašvaldības sociālās palīdzības pabalstiem februārī izlietojušas 4 685 332 eiro, bet janvārī tie bija 4 646 915 eiro. Janvārī, salīdzinot ar pagājušā gada decembri šiem pabalstiem izlietoto līdzekļu apjoms samazinājās teju par 68 000 eiro.

Savukārt pabalstu saņēmēju skaits februārī pieaudzis par 4852 cilvēkiem pēc tam, kad janvārī, salīdzinot ar decembri, tas bija sarucis par 13 309 cilvēkiem, sasniedzot 68 017 personas. Februārī pašvaldības sociālo palīdzību saņēma 72 869 cilvēku.

Joprojām visvairāk naudas iztērēts dzīvokļu pabalstu izmaksai – 2 254 795 eiro, kas ir par 52 705 eiro vairāk nekā mēnesi iepriekš.

Jau ziņots, ka LM reģistrēto trūcīgo skaita pieaugumu daļēji skaidro ar jauno elektroenerģijas maksas atvieglojumu, kas ieviests līdz ar elektroenerģijas tirgus atvēršanu mājsaimniecībām no šā gada 1.janvāra.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Kupče, iespējams, ka vairāk personu pieprasījušas trūcīgā statusa atzīšanu saistībā ar iespēju saņemt šo atvieglojumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. TIEŠI TĀ! TĀDAS NAUDAS NAV!!! Bet RĪGAI un DAUGAVPILIJ jau sen “SAVS STATUSS”!? LŪK!!!

  2. melsties?Tas trūcīgo skaits jau patiesībā ir nemainīgs ar tendenci tikai pieaugt.Vienīgi tie ,kuri vēl zobus sakoduši turas un neiet “kļančīt”pabalstus,veido tās skaita izmaiņas.Kur tad paliek tie,kuri zaudē darbu sakarā uzņēmumu bankrotiem?Tak jau piebiedrojas tam pašam trūcīgo kontingentam,nevis pārtikušajiem.Vēl joprojām nesaprotu,kas veido to vidējo algu valstī-749 eiro?No kurienes tāds cipars?Izskatās,ka mūsu valstī vispār nav tāda naudas daudzuma,lai būtu tāda vidējā alga.Ja arī ir,tad tā atrodas nedaudzu bagāto rīcībā.Ierindas iedzīvotāju rokās tādas naudas nav.

Draugiem Facebook Twitter Google+