×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
14. novembris, 2016
Drukāt

Februārī Rīgā ar savu jaunāko filmu viesosies Andrejs Končalovskis

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Festivāls “Baltijas pērle” nākamā gada sākumā piedāvās Latvijas skatītājiem Venēcijas kinofestivāla laureātes, nominantes “Oskara” balvai – filmas “Paradīze” – pirmizrādi Latvijā, ko papildinās uzņemšanas grupas klātbūtne un radošais vakars ar Andreju Končalovski, LA.lv pavēstīja festivāla rīkotāja Marina Ļipčenko.

“Paradīze”, kas ieguvusi “Sudraba lauvu” Venēcijas kinofestivālā, nominēta ASV Kinoakadēmijas balvai “Oskars” un jau saņēmusi daudz citu nozīmīgu godalgu, ir atzīta par vienu no interesantākajām un neparastākajām šī gada filmām.

Radošais vakars, kurā būs iespēja noskatīties filmu un uzklausīt kinorežisoru Andreju Končalovski un galvenās lomas atveidotāju Jūliju Visocku, notiks 2017. gada 12. februārī plkst. 17.30 kinoteātrī “Splendid Palace”.

“Mana filma ir pārdomas par divdesmito gadsimtu, kurā neskaitāmas ilūzijas pārvērtās par neko. Šī ir filma par naida retorikas bīstamību un par to, ka tikai mīlestības spēks spēj uzveikt Ļaunumu,” – skaidro režisors.

Melnbaltais attēls, kam vieglu emocionālo nokrāsu piešķir nostalģiskā Brāmsa mūzika aizkadrā, noslēdz tēmu par paradīzi zemes virsū kā utopiju, kas ir ne tikai neīstenojama, bet arī nāvējoši bīstama. Jo nav iespējams uzcelt paradīzi uz zemes, neradot blakus tai arī elli.

Andrejs Končalovskis stāsta: “Es neuzņēmu filmu par fiziskām ciešanām, tajā nav nogrieztu galvu un miroņu grēdu. Mana filma ir par vissvarīgāko – par cilvēku attiecībām. Mani interesē tēma par garīgo vardarbību, varmācību pret dvēseli. To atainot ir sarežģītāk. Iespējams, pēdējoreiz tam pilnvērtīgi pievērsās Dostojevskis. Jāteic, garīgo vardarbību es uzskatu par baismīgāku nekā fizisko. Un vēl mani interesē tāda cilvēka tips, kas uzskata, ka viņam taisnība. Viņš ir tik ļoti pārliecināts par savu taisnību, ka tās vārdā atļaujas ļaunumu un vardarbību, attaisnojot savu rīcību ar labām un cēlām idejām: par nāciju, par ticību… Šodien tieši tāpat piesedzas ar cīņu par cilvēktiesībām, par demokrātiju, par brīvību. Gribas atcerēties: “Tēvs, piedod viņiem, jo tie nezina, ko dara.””

Filmas papildu seanss bez režisora klātbūtnes notiks 12. februārī plkst. 14.45.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+