Mobilā versija
+24.8°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 18. augusts, 2017
4. janvāris, 2017
Drukāt

Februārī sāksies festivāla “Baltica” skates

Reiņa Oliņa fotoReiņa Oliņa foto

Februārī, martā un aprīlī Latvijas pilsētās un novados notiks Starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2018” skates, kur izvērtēs folkloras kopu, etnogrāfisko ansambļu un citu ar tradicionālo kultūru saistītu izpildītāju māksliniecisko līmeni dalībai festivālā, LA.lv uzzināja Latvijas Nacionālajā kultūras centrā.

Nākamais folkloras festivāls “Baltica” notiks 2018. gadā no 16. līdz 21.jūnijam. Tā tēma būs “Jāņi. Ziedēšana”, un festivāls noslēgsies ar Vasaras saulgriežu svinēšanu visos Latvijas novados un Rīgā.

Festivālu “Baltica” rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām un nevalstiskajām organizācijām.

“Baltica” ir Baltijas tautām nozīmīgs notikums, kas demonstrē tradicionālās kultūras vērtības – dziesmas, instrumentālo mūziku, stāstījumus, rotaļas, dejas, kā arī tautas lietišķo mākslu, amatniecību, un citas tautas kultūras izpausmes formas. Festivālā piedalās etnogrāfiskie ansambļi, folkloras kopas, tautas mūzikas grupas, stāstnieki un citi individuālie izpildītāji. Latvijā pirmais festivāls “Baltica” notika 1988. gadā, ievadot Nacionālās neatkarības kustību. Latvijas valsts simtgadē – 2018. gadā festivāls notiks jau vienpadsmito reizi.

Plašāka informācija par skatēm festivāla “Baltica” mājas lapā www.festivalbaltica.com un Latvijas Nacionālā kultūras centra mājas lapā www.lnkc.gov.lv.

Pievienot komentāru

JRT darbu Tabakas fabrikā sāks ar "Marķīzi de Sadu"Alvis Hermanis: "Uz šo trimdas laiku, mūsu teātris sauksies "JRT pie Dzemdību nama", jo es šaubos, ka daudzi zinātu, kur "Tabakas fabrika" atrodas."
Draugiem Facebook Twitter Google+