×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.6°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
1. marts, 2015
Drukāt

Februārī saņemtas ziņas par pirmajiem atlidojušajiem stārķiem

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pagājušajā mēnesī Kurzemē manīti vairāki stārķi, un tā ir pirmā zināmā reize, kad šie putni Latvijā atgriezušies jau februārī, ziņo dabas vērotāji.

Pirmais baltais stārķis Kuldīgas pusē novērots 21.februārī. To no dažu metru attāluma, braucot mašīnā, aplūkojuši trīs iedzīvotāji, kas noliedz šaubas, ka redzētais putns, kas ganījās pērnajā zālē, varētu būt dzērve, liecina portālā “Dabasdati.lv” ievietotā informācija.

Neticība par tik agru stārķu ierašanos ir pamatota, jo iepriekšējais agrākais zināmais šo gājputnu novērojums bija 2002.gada 6.martā Aucē un 2007.gada 9.martā Aizkraukles apkaimē.

Pāris lidojošu stārķu Kurzemē manīti arī 26.februārī, liecina aculiecinieku publicētie novērojumi sociālajā tīklā “Twitter”.

Šogad fiksēti vairāku putnu sugu agrākie pavasara migranti Latvijas novērojumu vēsturē. Saskaņā ar portālā “Latvijas putni” apkopoto informāciju 13.februārī Nīcas novadā manīts lauku piekūns, 25.februārī Mērsragā un Engures novadā – Sāmsalas pīles, 28.februārī Ventspils novadā – sarkankakla zoss.

Jau ziņots, ka pirmie gulbji un zosis Latvijā atgriezās februāra vidū, mēneša otrajā pusē manītas arī ķīvītes, cīruļi, dzērves un citi putni, kas atgriezušies no siltajām zemēm.

Arī pērn gājputni atgriezās neparasti agri, jo gan februāris, gan marts bija krietni siltāks par normu.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +23.6
Alūksne +23.2
Daugavpils +21.9
Saldus +23
Liepāja +20.8
Jelgava +24
Ventspils +21.0
Limbaži +23
Madona +24
Rēzekne +24
+23
+14
+12
Draugiem Facebook Twitter Google+