×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
24. janvāris, 2014
Drukāt

Februārī un martā būs trīs kino darbnīcas jauniešiem

Pirmo Rīgas kino meistardarbnīcu noslēguma sarīkojums
Foto: rigaskino.lvPirmo Rīgas kino meistardarbnīcu noslēguma sarīkojums Foto: rigaskino.lv

Nacionālais kino centrs izsludina pieteikšanos uz trim radošajām filmu un animācijas darbnīcām Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta projekta “Rīgas kino” ietvaros, liecina informācija mājas lapā rigaskino.lv.

Radošajās darbnīcās skolas vecuma jauniešiem ir iespēja apgūt prasmes filmēšanā un animācijā, kā arī izveidot savas filmas par Rīgu, kas tiks demonstrētas Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta pasākumos. Profesionāļu vadībā jaunieši izstrādās idejas un nofilmēs īsfilmas par dzīvi savās apkaimēs. Tādējādi projekts ienes Rīgas kultūras ainā ne vien pieredzējušus un profesionālus māksliniekus, bet arī radošus jauniešus, kuri, iespējams, savu nākotni saistīs ar kino.

Līdz šī gada 7. februārim izsludināta pieteikšanās uz “Multeņkulteņu” animācijas darbnīcu Imantā, ko vadīs animatore Kristīna Ratniece un arhitekts Ivars Šmits un kas risināsies no 17. līdz 21. februārim, Mārtiņa Grauda meistardarbnīcu Daugavgrīvā, kas notiks no 18. februāra līdz 14. martam, kā arī Dzintara Dreiberga meistardarbnīcu Purvciemā, kas risināsies no 4. līdz 28. martam. Pieteikšanās un informācija www.rigaskino.lv.

Režisors Mārtiņš Grauds veidojis vairāk nekā 600 reklāmas klipus Latvijā un Lietuvā, godalgotus mūzikas klipus grupām “Brainstorm”, “The Movies”, “Tribes of the City”, “Satellites Lv” u.c. Dokumentālās filmas “Gauja – divreiz vienā upē” , modes īsfilmu “LustLust” (Grand Prix – ASVOFF3) un “Creak” režisors. Vairāku foto izstāžu dalībnieks, par grāmatu “Latviešu zvēri” saņēmis Jāņa Baltvilka bērnu literatūras gada balvu.

Režisors Dzintars Dreibergs studējis kino režiju Latvijas Kultūras akadēmijā un Baltijas Filmu un Mediju skolā. 2007. gada viņa dokumentālā filma “Dušečka” tika nominēta Lielā Kristapa balvai kā labākā studentu filma. Veidojis dokumentālās filmas “Padoties aizliegts”, “Mikrobs”, īsfilmu “Meitene dejo”. Ir vairāku reklāmas un mūzikas klipu autors grupai Astro’n’Out un citām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+