×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
29. janvāris, 2013
Drukāt

Februārī varētu samazināties “Rīgas siltuma” tarifi

Foto - LETAFoto - LETA

Ja piepildīsies prognozes par dabasgāzes cenas pazeminājumu februārī un martā arī rūpnieciskajiem klientiem, AS “Rīgas siltums” tarifi varētu pazemināties par 4,4%, liecina kompānijas sniegtā informācija.

Janvārī norēķiniem par piegādāto siltumenerģiju uzņēmums piemēro cenu 44,77 lati par megavatstundu (MWh) bez pievienotās vērtības nodokļa, savukārt februārī un martā, ja pazemināsies dabasgāzes cena, atbilstoša siltuma cena būtu 42,81 lats par MWh, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja “Rīgas siltuma” Informācijas daļas vadītāja Jana Roze.

Janvārī tiek piemēroti siltuma tarifi, kas atbilst dabasgāzes tirdzniecības cenai 225 lati par 1000 kubikmetriem, bet februārī un martā AS “Latvijas Gāze” (LG) prognozējusi tās pazeminājumu – dabasgāzes tirdzniecības cena varētu būt 210 lati par 1000 kubikmetriem. Iepriekš tika prognozēts, ka šajos mēnešos dabasgāzes cena nemainīsies.

“Rīgas siltums” cer, ka LG noteiks dabasgāzes cenas pazeminājumu rūpnieciskiem lietotājiem, jo siltuma cenas pazemināšanās atvieglotu uzņēmuma klientiem iespējas apmaksāt apkures rēķinus.

Roze atgādināja, ka atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmumam siltumenerģijas cena var gan samazināties, gan palielināties, mainoties dabasgāzes tirdzniecības cenai.

Jau ziņots, ka vakar LG paziņoja par dabasgāzes tarifu pazemināšanos mājsaimniecībām šā gada pirmajā pusgadā. Iepriekš bija noteikts samazinājums aptuveni 1% apmērā, bet vakar LG informēja, ka no 1.janvāra tarifi samazinās par 4% plīts lietotājiem un par 6% apkures lietotājiem.

Dabasgāzes tarifi tiek noteikti atkarībā no dabasgāzes cenas, un tagad tiek prognozēts, ka februārī un martā tiks piemērota zemāka dabasgāzes cena nekā janvārī. Tādējādi arī rūpnieciskajiem klientiem, kam tarifi mainās katru mēnesi, tiek prognozēts tarifu samazinājums par 5%-6%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+