×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
18. februāris, 2015
Drukāt

Februāris – mitrāju mēnesis

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pasaules mitrāju dienu visā pasaulē atzīmē kopš 1971. gada 2. februāra, kad tika pieņemta Ramsāres konvencija par starptautiskas nozīmes mitrājiem.

Arī Latvijā šī diena tiks atzīmēta ar tematiskiem pasākumiem, pieminot saimnieciski svarīgākos mitrāju produktus un izejvielas: zivis, dzērvenes, kūdru, niedres, ārstnieciskās dūņas un sapropeli. Ceturtdien, 19. februārī, Dabas muzejā varēs uzzināt par purva ogu veselīgo dabu un tikties ar sulu ražotnes un ogulāju lauku “Very Berry” pārstāvjiem, nobaudot arī viņu dabiskos produktus. SIA “Very Berry” pārstāve Ilze Sauškina stāstīs par mitrāju produktu vērtīgo saturu, audzēšanas īpatnībām. Audzētāju pārziņā ir jau 36 hektāru plaša teritorija, no kuras 20 ha aizņem dzērveņu, 12 ha melleņu, 5 ha aveņu un 1 ha rabarberu.

Savukārt Ķemeros dabas izglītības centrā “Meža māja” sestdien, 21. februārī, plānota izglītojoša lekcija par mitrājiem – kas ir mitrāji un kādēļ tie vajadzīgi katram no mums. Notiks arī pastaiga dabā, lai iepazītu mitrājus turpat Meža mājas apkārtnē. Ziema tam ir īpaši izdevīgs laiks, jo ļauj mitrājus iepazīt no neierasta skatupunkta – bieži vien var nokļūt vietās, kur citos gadalaikos sausām kājām tas nav iespējams. Būs arī “Meža mājas” īpaša mitrāju mēneša piemiņas balviņa katram apmeklētājam vai ģimenei, kas varēs noskaitīt tautasdziesmu par kādu no mitrājiem – jūru, ezeru, upi vai purvu.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +13.6
Alūksne +11.6
Daugavpils +11
Saldus +10
Liepāja +11.2
Jelgava +12.2
Ventspils +12.8
Limbaži +9
Madona +10.9
Rēzekne +10
Draugiem Facebook Twitter Google+