LETA/AFP

Federera lejupslīde turpinās ar zaudējumu ASV atklātā čempionāta ceturtajā kārtā 0

Pārsteidzošu zaudējumu ASV atklātā tenisa čempionāta vīriešu vienspēļu turnīra ceturtās kārtas mačā pirmdien piedzīvoja pieckārtējais turnīra uzvarētājs Rodžers Federers no Šveices, kurš ar 6-7 (3:7), 3-6, 4-6 piekāpās spānim Tomijam Rovredo.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144

Pašlaik 32 gadus vecais Federers, kurš pēc šī gada neveiksmēm šoreiz turnīrā bija izlikts vien ar septīto numuru, kopumā karjeras laikā uzvarējis 17 “Grand Slam” turnīros, bet šis gads kļuvis par pirmo kopš 2002.gada, kad viņam nav izdevies iekļūt nevienā no četru lielo turnīru fināliem.

Jāizceļ, ka ar 19.numuru izliktais Rovredo šveicietim iepriekš bija zaudējis visās desmit tikšanās reizēs.

“Uzskatīšu, ka es uzvarēju pats sevi. Viss bija atkarīgs no manis, taču es neko nespēju izdarīt. Pats sevi iznīcināju, kas ir ļoti nepatīkami,” pauda Federers.

Iepriekš šogad šveicietis tika līdz Austrālijas atklātā čempionāta pusfinālam, Francijas atklātajā čempionātā viņš zaudēja ceturtdaļfinālā, bet Vimbldonā šokējoši izstājās jau otrajā kārtā.

Tikmēr 31 gadus vecais Rovredo septīto reizi karjerā un pirmo reizi ASV atklātajā čempionātā ticis līdz “Grand Slam” turnīra ceturtdaļfinālam, ko viņam līdz šim nav izdevies pārvarēt.

Federera zaudējums nozīmē arī to, ka izpaliks viņa ceturtdaļfināla cīņa pret spāni Rafaelu Nadalu. Turnīra otrā rakete ceturtās kārtas mačā ar 6-7 (4:7), 6-4, 6-3, 6-1 uzvarēja sacensību 22.numuru Filipu Kolšreiberu no Vācijas, bet ceturtdaļfinālā viņa pretinieks būs Rovredo.

Pašlaik 27 gadus vecais Nadals kopš atgriešanās kortā februārī izcīnījis deviņus titulus, 59 mačos piedzīvojot vien trīs zaudējumus un tieši pirms ASV atklātā čempionāta triumfējot “Masters 1000” sērijas sacensībās Monreālā un Sinsinati.

Nadals ASV atklātajā čempionātā uzvarējis tikai 2010.gadā, bet kopumā viņa kontā ir 12.”Grand Slam” tituli.

Citviet pirmdien ceturtdaļfinālu sasniedza ar ceturto numuru izliktais spānis Davids Ferrers un turnīra astotā rakete Rišārs Gaskē no Francijas, kurus tagad gaida savstarpēja cīņa.

Ferrers ar 7-6 (7:2), 3-6, 7-5, 7-6 (7:3) uzvarēja sacensību 18.numuru Janko Tipsareviču no Serbijas, otro gadu pēc kārtas visos četros “Grand Slam” turnīros sasniedzot vismaz ceturtdaļfinālu.

Savukārt Gaskē ar 6-7 (4:7), 7-6 (7:4), 2-6, 7-6 (11:9), 7-5 ļoti spraigā cīņā pārspēja ar desmito numuru izlikto kanādieti Milošu Raoniču, tik tālu “Grand Slam” turnīrā tiekot otro reizi karjerā un pirmo kopš 2007.gada, kad viņš aizkļuva līdz Vimbldonas čempionāta pusfinālam.

Tikmēr sieviešu sacensībās pirmdien ceturtdaļfinālu sasniedza ar desmito numuru izliktā itāliete Roberta Vinči, kura ar 6-4, 6-2 uzvarēja vienu no sacensību lielākajiem pārsteigumiem un savu tautieti Kamilu Džordži.

Pašlaik 30 gadus vecā Vinči ASV atklātā čempionāta ceturtdaļfinālu sasniegusi otro reizi pēc kārtas. Nevienā citā “Grand Slam” turnīrā viņa tik tālu nav tikusi.

Par vietu pusfinālā Vinči spēkosies ar savu tautieti Flaviju Penetu, kura ar 6-2, 7-6 (7:3) uzvarēja šogad teicami spēlējošo un sacensībās ar 21.numuru izlikto rumānieti Simonu Halepu.

Peneta 31 gada vecumā spēlēs savā ceturtajā šī turnīra ceturtdaļfinālā. Arī viņa nevienā citā “Grand Slam” turnīrā tik tālu nav tikusi.

Tāpat ceturtdaļfinālu pirmdien sasniedza 30 gadus vecā slovākiete Daniela Hantuhova, kura ar 6-3, 5-7, 6-2 pārspēja mājinieci Elisoni Riski.

Hantuhova 2002. un 2003.gadā trīs “Grand Slam” turnīros tika līdz ceturtdaļfinālam, bet pēc tam labāko pulkā iekļuva vēl tikai 2008.gada Austrālijas atklātajā čempionātā, sasniedzot pusfinālu.

Lietus dēļ uz otrdienu tika pārcelta ceturtdaļfināla cīņa starp turnīra otro raketi Viktoriju Azarenku no Baltkrievijas un serbieti Anu Ivanoviču.