AFP/LETA

Federeram un Rodikam “US Open” beidzies 0

Pasaules tenisa ranga līderis Rodžers Federers šogad ASV atklātajā čempionātā cerēja kļūt par pirmo spēlētāju 87 gadu laikā, kurš turnīrā uzvarējis sešas reizes, taču šis sapnis šveicietim beidzās trešdien pēc zaudējuma ceturtdaļfināla mačā čeham Tomašam Berdiham.

Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115

Federers ar sesto numuru izliktajam Berdiham piekāpās ar rezultātu 6-7 (1:7), 4-6, 6-3, 3-6, piedzīvojot savu ātrāko izstāšanos no turnīra pēdējo deviņu gadu laikā.

17 “Grand Slam” turnīros uzvarējušais Federers iepriekš prestižāko turnīru ceturtdaļfināla stadiju sasniedza 34.reizi pēc kārtas, bet pusfinālu ASV viņš bija sasniedzis astoņus gadus pēc kārtas.

“Tagad man atkal jāsēžas pie baltas lapas un jādomā, ko darīt tālāk. Sezonas mērķis – uzvarēt Vimbldonā un atgūt ranga pirmo vietu – ir izpildīts, taču šī neveiksme ir ļoti sāpīga,” pēc cīņas izteicās šveicietis, kamēr Berdihs panākumu nodēvējis par nozīmīgāko savā karjerā.

Pusfinālā Berdiha pretinieks būs brits Endijs Marejs. Ar trešo numuru izliktais Londonas olimpisko spēļu čempions aizvadītajā ceturtdaļfināla cīņā ar 3-6, 7-6 (7:4), 6-2, 6-0 uzvarēja horvātu Marinu Čiliču, kurš bija izlikts ar 12.numuru.

Marejs ASV atklātā čempionāta pusfinālā iekļuvis otro reizi pēc kārtas, tomēr līdz šim viņš nevienā no “Grand Slam” turnīriem tā arī nav triumfējis.

Trešdien turnīra norisi turpināja ietekmēt lietus, tomēr tika pabeigtas visas trīs otrdien iesāktās astotdaļfināla cīņas.

Tajās ar zaudējumu karjeru beidza amerikānis Endijs Rodiks, kurš ar 7-6 (7:1), 6-7 (4:7),

2-6, 4-6 piekāpās Huanam Martinam del Potro no Argentīnas.

Rodiks 2003.gadā triumfēja ASV atklātajā čempionātā, bet laikā, kad tenisa pasaulē dominēja Federers, Rafaels Nadals un Novāks Džokovičs, tas arī palicis par viņa vienīgo “Grand Slam” titulu karjerā.

Ar septīto numuru izliktais del Potro ceturtdaļfinālā spēkosies ar turnīra pašreizējo čempionu Džokoviču. Ar otro numuru izliktais serbs astotdaļfinālā tikās ar šveicieti Staņislasu Vavrinku, trešajā setā pie rezultāta 6-4, 6-1, 3-1 Džokoviča labā šveicietim no cīņas izstājoties.

Savukārt vēl vienā ceturtdaļfināla cīņā ar astoto numuru izliktais serbs Janko Tipsarevičs, kurš ar 6-3, 7-6 (7:5), 6-2 uzvarēja Filipu Kolšreiberu no Vācijas, spēkosies ar sacensību ceturto numuru Davidu Ferreru no Spānijas.

Savukārt sieviešu turnīrā noskaidrotas visas pusfinālistes.

Jau ceturtdien labāko četriniekā iekļuva WTA ranga līdere Viktorija Azarenka no Baltkrievijas, bet trešdien viņai pievienojās krieviete Marija Šarapova, amerikāniete Serēna Viljamsa un Sāra Erani no Itālijas.

Ar trešo numuru izliktā Šarapova ceturtdaļfināla mačā ar 3-6, 6-3, 6-4 uzvarēja sacensību 11.raketi Marionu Bartolī no Francijas, pusfinālā iekļūstot pirmo reizi kopš 2006.gada, kad viņai izdevās turnīrā triumfēt.

Pusfinālā Šarapova tiksies ar Azarenku. Jau tagad zināms, ka Azarenka saglabās WTA ranga pirmo vietu arī pēc šī turnīra, bet Šarapova atgriezīsies WTA ranga otrajā vietā.

14 reizes “Grand Slam” turnīros triumfējusī Viljamsa ceturtdaļfinālā ar 6-1, 6-3 uzvarēja sacensību 12.raketi Anu Ivanoviču no Serbijas. Ar ceturto numuru izliktā amerikāniete pusfinālā iekļuva ceturto reizi pēdējo piecu gadu laikā.

Pusfinālā Viljamsa spēkosies ar Francijas atklātā čempionāta finālisti Erani. Ar desmito numuru izliktā Erani ceturtdaļfinālā ar 6-2, 6-4 uzvarēja savu tautieti Robertu Vinči, kļūstot par pirmo Itālijas tenisisti, kura sasniegusi ASV atklātā čempionāta pusfinālu.

Sinoptiķi prognozē, ka lietus var ietekmēt turnīra programmu līdz pat sestdienai, kas rada reālu iespēju, ka vīriešu turnīra fināls jau piekto gadu pēc kārtas varētu tikt aizvadīts pirmdienā.