AFP/Scanpix

Federers sesto reizi triumfē Austrālijā 0

Šveiciešu tenisa leģenda Rodžers Federers svētdien jau sesto reizi karjerā tika kronēts par Austrālijas atklātā čempionāta uzvarētāju.

Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41

Sacensību finālā ar otro numuru izliktais Federers ar 6-2, 6-7 (5:7), 6-3, 3-6, 6-1 nedaudz vairāk kā trīs stundu ilgā cīņā pieveica ar sesto numuru izlikto horvātu Marinu Čiliču, tiekot pie sava 20.”Grand Slam” titula karjerā.

Pašlaik 36 gadus vecais Federers atklātajā ērā kļuvis tikai par ceturto tenisistu, kurš spējis iegūt 20 “Grand Slam” titulus. Pirms viņa to spējušas tikai sievietes – Markareta Korta, Serēna Viljamsa un Štefija Grāfa.

Tā kā Austrālijā pašlaik valda liels karstums, abi tenisisti finālu aizvadīja zem jumta, bet pirmajā setā Federers demonstrēja pārliecinošu sniegumu, uzvarot tajā ar 6-2. Tomēr otrajā setā situācija jau bija citādāka, jo Čiličs bija atguvis pārliecību un spēja noturēt savu servi, kā rezultātā seta liktenis izšķīrās taibreikā, kurā horvāts guva virsroku ar 7:5.

Zīmīgi, ka Federeram tas bija pirmais zaudētais sets šajā turnīrā, bet trešajā setā viņš bija atguvis ritmu un, vienreiz laužot Čiliča servi, uzvarēja tajā ar 6-3. Līdzīgs stāsts turpinājās ceturtā seta ievadā, kur šveicietis jau pirmajā geimā ieguva breiku, tomēr viņa pretinieks parādīja raksturu un seta beigās divas reizes pēc kārtas pamanījās lauzt Federera servi un uzvarēt setā ar 6-3.

Līdz ar to Austrālijas atklātā čempionāta uzvarētājs noskaidrojās izšķirošajā – piektajā – setā, tomēr tajā Federers atkal bija dominējošs, ļaujot Čiličam uzvarēt tikai vienā geimā.

Federers šosezon ir uzvarējis visās 11 spēlēs, jo pirms tam guva četrus panākumus Hopmena kausa izcīņā, bet tagad izcīnījis septiņas uzvaras Austrālijas atklātajā čempionātā, kurā, ņemot vērā arī pērnā gada turnīru, viņš nav zaudējis jau 14 mačos pēc kārtas. Savukārt karjeras laikā šajā turnīrā viņš uzvarējis jau 94 spēlēs, kas viņam jauns rekords, par trim panākumiem apsteidzot uzvaru skaitu Vimbldonas čempionātā.

Sestdien par sieviešu vienspēļu turnīra uzvarētāju kļuva Dānijas pārstāve Karolīna Vozņacki, kura ar 7-6 (7:2), 3-6, 6-4 pārspēja rumānieti Simonu Halepu. Vozņacki līdz ar to pirmdien atgūs pasaules pirmās raketes godu.