×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
17. marts, 2016
Drukāt

Feierābenda lietā figurē tūkstošiem eiro liels kukulis (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Arvils Feierābends

Valsts policijas (VP) Galvenās Kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieka Arvila Feierābenda lietā figurē tūkstošiem eiro liels kukulis, un saistībā ar notikušo tiks vērtēta arī Feierābenda priekšnieka, Kārtības policijas pārvaldes priekšnieka Arta Velša, atbildība.

Iekšējās drošības biroja (IDB) priekšnieks Valters Mūrnieks šodien žurnālistiem pastāstīja, ka ir sākts kriminālprocess par kukuļošanu. Aizturēšana notikusi saistībā ar vienu no Kārtības policijas pārvaldes pārziņā esošajām licencēšanas jomām.

Mūrnieks apstiprināja, ka visām četrām lietā iesaistītajām personām, tostarp abām policijas amatpersonām, kā drošības līdzeklis ir piemērots apcietinājums. LETA jau vēstīja, ka abas policijas amatpersonas ir Feierābends un Kārtības policijas pārvaldes inspektors Ilmārs Plētiens. Mūrnieks atteicās izpaust, kas ir abas pārējās personas.

Likumpārkāpumi esot konstatēti nesen un “summa mērāma tūkstošos eiro”, taču tie nav desmit tūkstoši, norādīja Mūrnieks.

Tikmēr Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) preses brīfingā uzsvēra, ka atbildība sākas arī no tiešajiem priekšniekiem, tostarp no Feierābenda priekšnieka Velša, tāpēc tiks vērtēta arī viņa atbildība. Kādas sekas tiešajiem priekšniekiem iestāsies, ministrs nekonkretizēja. Tas būšot atkarīgs no kriminālprocesā veiktās izmeklēšanas.

VP priekšnieks ģenerālis Ints Ķuzis preses brīfingā uzsvēra, ka notikušais ir ārkārtas situācija. Policijas galvenais uzdevums ir nodrošināt sabiedrības drošību, bet šādi notikumi to neveicina, sacīja Ķuzis. Pēc viņa domām, ir svarīgi uzzināt “baltos plankumus”, kuru dēļ rodas šādas situācijas.

Ķuzis norādīja, ka aizturētās policijas amatpersonas noteikti neturpināšot darbu savā amatā. Viņš arī informēja, ka par notikušo ir sākta disciplinārlieta, lai izvērtētu tiešo vadītāju rīcību un konkrēto darbinieku rīcību.

Savukārt Kozlovskis uzsvēra IDB sekmīgo darbu, atklājot notikušo. Viņš atzina, ka IDB izveidošana nebija vienkārša, bet šāds modelis esot atbilstošākais Latvijai, jo birojs ir neatkarīgs savā lietu izmeklēšanā.

“Diemžēl iekšlietu sistēmā ir daudz problēmu, tostarp ar finansējumus, bet tas neattaisno negodprātīgu rīcību,” uzsvēra ministrs. Birojs, lai arī atrodas vēl attīstības stadijā, uzrāda labus rezultātus, secināja Kozlovskis.

Ministrs pauda cerību, ka arī turpmāk IDB turpinās efektīvi strādāt.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. KAUNS ,KAUNS,kuzi,vels, KAUNS PAR VISU PASAULI.SITAADU KAUNU,PAAR VISU PASAULI.KA ZOG TAADI RAZJEBAJI ,KAA LEMBERGS,SKEELS,SLOPSTERS,TAS VEEL KAUTKAA PIERSATS ,JON SIE ZAGLI NEM VISU,KAS KUSTAAS UN NEKUSTAAS….BET MUUSU TIESIIBSARGI…..KUZI KAUNS.

 2. Ja paklausās LV ģen.prokuroru Kalnmeieru,tad pareizi vien šie blēži dara,nu naudas nepietiek ne tikai Kalnmeieram !Noklausaties kaut šodienas Krustpunktus ar šo” tiesībsargu”.Ja vēl atceras viņa teikto atskaites runā,ka ,JA govi LABI nebaro,pienu nedod !!Tas jau ir ATKLĀTS !! aicinājums uz valsts apzagšanu,ne citādi.

 3. Valsts policijā labi strādā kriminālizmeklēšanā. Pārtrauca vairāku zagto luksus klases automašīnu un automašīnu ar mainītiem VIN numuriem pārvietošanu pāri valsts robežai. Tāpat tika pārbaudītas vairākas automašīnas, kuru apdarē un speciāli izveidotajās slēptuvēs tika konstatēti kontrabandas tabakas izstrādājumi. Kriminālprocesu ietvaros šogad janvārī un februārī tika veikta 2 privātpersonu, 8 robežsargu un vienas Muitas amatpersonas aizturēšana. Uzsākti 10 kriminālprocesi.

 4. Mazas alga policijā Atbildēt

  Pieķertajam policijas priekšnieķelim, aizgalda .., alga februārī ir bijusi nieka 1 500 “uz rokas” un vēl par maz! Melnā darba darītāji policijā par tādu algu var tikai sapņot… VP priekšniekam ir ~ 4 x lielāka par šiem 1 500 x 4

 5. DoH to Nikiņam-plikiņam Atbildēt

  IDB strādā IeM ministra pakļautībā. Tas neizmeklē tikai VP. Kādreizējais strādāja VP priekšnieka pakļautībā un loģiski, ka sēdināja tikai mazos gariņus, jo leilie priekšnieki visi ir čomi savā starpā. tev muļķei jau teica, ka nebija 10 000.

  Kur tad ir tās točkas, kas plaukst un zeļ? vari nosaukt trīs konkrētas? xD

 6. VP priekšnieks ģenerālis Ints Ķuzis preses brīfingā uzsvēra, ka notikušais ir ārkārtas situācija. Policijas galvenais uzdevums ir nodrošināt sabiedrības drošību, bet šādi notikumi to neveicina, sacīja Ķuzis. Pēc viņa domām, ir svarīgi uzzināt “baltos plankumus”, kuru dēļ rodas šādas situācijas.
  ————————————-
  Biedri Ķuzi, kāpēc jūs to NEDARĀT?
  Vai nav dīvaini,
  kad Iekšējās Drošības birojs bija Valsts policijas pakļautībā, tad KNAPI mazos spēja atklāt …, bet no pērna gada novembra IDB darbojas Tieslietu ministrijas paspārnē un 4 mēnešu darbības laikā nogrābuši tik LIELU zivi – biedra Ķuža kantora – VP Galvenās Kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieku un 10 000+eiro lielu kukuli…
  Vēl viena patiesība, no 25 gadu tautas folkloras –
  Neviena ”točka ” kur tirgo cigaretes, alkoholu vai narkotikas nevar pastāvēt nemaksājot …policistiem. Rīgā VP ģenerāļu DEGUNGALĀ točkas plaukst un zeļ …
  Rezumē :
  Ģenerāli, laiks doties PENSIJĀ!
  kamēr pats vēl neesat pieķerts …

 7. Policija, KNAB, VID – drausmīgi!
  Kāda te tiesiska valsts?!

 8. Visu iepazīst salīdzinot.
  Pēc viņa domām, papildināja tikai kabatas naudiņu
  tramvajam.

Draugiem Facebook Twitter Google+