Mobilā versija
Brīdinājums +3.0°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
14. aprīlis, 2015
Drukāt

Feiferis atstāj Fiskālās disciplīnas padomes locekļa amatu (1)

feiferis_inesis2

Krājaizdevu apvienības valdes priekšsēdētājs un bijušais “Latvijas Hipotēku un zemes bankas” valdes priekšsēdētājs Inesis Feiferis iesniedzis atlūgumu un pametīs darbu Fiskālās disciplīnas padomē.

Padomes priekšsēdētājs Jānis Platais lūdzis Saeimu Feiferi atbrīvot no Fiskālās disciplīnas padomes locekļa amata. Vienlaikus Platais izteicis pateicību Feiferim par rūpīgo darbu un atsaucību padomes ikdienas darbā.

Platais iesniegumā Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei aicinājis parlamentu nekavēties ar jauna padomes locekļa apstiprināšanu. “Tas ir īpaši svarīgi, lai nodrošinātu padomes pilnvērtīgu funkcionēšanu,” norāda Platais.

Par Feifera atbrīvošanu būs jālemj Saeimai.

Feiferis Fiskālās disciplīnas padomē strādāja kopš tās izveidošanas – 2014.gada 1.janvāra.

Atbilstoši Fiskālās disciplīnas likumam Saeimai padomē ir jāievēl seši locekļi – trīs no tiem kopīgi izvirza Latvijas Bankas prezidents un finanšu ministrs un trīs – vismaz desmit Saeimas deputāti. Fiskālās disciplīnas padomes locekļus Saeima apstiprina amatā uz sešiem gadiem. Viens un tas pats padomes loceklis var ieņemt amatu padomē ne vairāk kā divus pilnvaru termiņus pēc kārtas.

Fiskālās disciplīnas likums paredz, ka par Fiskālās padomes locekļiem var ievēlēt finanšu un ekonomikas jomas lietpratējus no Latvijas vai citas Eiropas Savienības dalībvalsts, kuriem ir pieredze fiskālās politikas jautājumos.

Fiskālās disciplīnas padome, kas darbu sāka 2014.gada 1.janvārī, ir neatkarīga institūcija, kas uzrauga valsts fiskālās politikas ilgtspēju un to, vai valsts budžetā tiek ievēroti Fiskālās disciplīnas likuma nosacījumi. Padomes uzdevumos ietilpst jau notikušu noviržu konstatēšana, kā arī neatkarīga fiskālo risku novērtējuma, potenciālā iekšzemes kopprodukta un nominālā iekšzemes kopprodukta novērtējuma un strukturālās budžeta bilances aprēķina sniegšana. Fiskālās disciplīnas padome arī sagatavo un iesniedz Saeimai un valdībai viedokli citos fiskālās politikas un makroekonomiskās attīstības jautājumos, ja atzīst tos par būtiskiem Fiskālās disciplīnas likuma normu ievērošanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Čomiem dalīta valsts bankas naudu, neprasot segumu, Liepājas pusē doti kredīti pret bezvērtīgām, ķīlām un kronis visam Birkava ražotne Latgales pusē – Latvijas kritēriji finanšu un ekonomikas jomas lietpratējiem

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumu (1)Saskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+