×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
12. maijs, 2012
Drukāt

“Femen” aktīviste protestē pret EČ futbolā finālturnīru Ukrainā

femen

Ukrainas feministu protesta grupas “Femen” dalībniece sestdien atkailinātām krūtīm protestēja pret sieviešu seksuālu izmantošanu Eiropas čempionāta (EČ) futbolā vīriešiem finālturnīrā, sagrābjot turnīra trofeju, kas bija izstādīta Kijevā publiskai apskatei.

23 gadus vecā Jūlija Kovpačika piegāja pie sudraba trofejas, kas bija izlikta apskatei Kijevas centrā, izliekoties, ka vēlas to nofotografēt tāpat, kā to darīja simtiem citu cilvēku. Tomēr jaunā sieviete novilka savu sarkano krekliņu un atklāja uz viņas krūtīm uzrakstīto “Fuck Euro 2012” (“Pie velna Euro 2012”). Tad viņa ar abām rokām pieķērās kausam, bet viņu apturēja apsardze, kas acīmredzami bija gatavi tamlīdzīgiem incidentiem.

Apsardze sievieti apsedza un nogādāja netālu esošajā policijas automašīnā.

Ukrainas plašsaziņas līdzekļi vēstīja, ka sievietei izdevies kausu nomest zemē un tas ir nedaudz bojāts, bet laukums, kur kauss bija izstādīts, uz laiku ir tūristiem slēgts.

“Femen” aktīvistes norāda, ka EČ finālturnīrs, kas notiks no 8.jūnija līdz 1.jūlijam četrās Ukrainas  un četrās Polijas pilsētās, piesaistīs seksuālo pakalpojumu tūristus.

Organizatori cer, ka Eiropas futbola svētkus šovasar apmeklēs viens miljons tūristu, tomēr apgalvo, ka dara visu iespējamo, lai ierobežotu prostitūciju čempionāta laikā.

Pēc Kovpačikas protesta “Femen” aktīviste Aleksandra Ševčenko žurnālistiem teica, ka “šodienas akcijas mērķis bija apturēt zemākos sabiedrības slāņus, kādi ir “Euro 2012″ līdzjutēji, no Ukrainas pārvēršanas par bordeli”.

Francūža Anrī Delonē vārdā nosauktais EČ futbolā finālturnīra kauss ir 7,6 kilogramus smags un 60 centimetrus augsts. Kijevā tas tika nogādāts sestdien un to plānots izstādīt apskatei septiņās Ukrainas pilsētā. Sestdien tas bija apskatāms Kijevas centrālajā Neatkarības laukumā.

“Femen” dalībnieces ir izpelnījušās ievērību ar dažādām protesta akcijām, kurās viņas piedalās ar atkailinātām krūtīm, ne vien Kijevā un citās Ukrainas pilsētās, bet arī Maskavā, Minskā , Vatikānā un citur pasaulē

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+