×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
4. marts, 2012
Drukāt

“Femen” aktīvistes Putina vēlēšanu iecirknī mēģina “nozagt” urnas

pliknes

Ukrainas sieviešu protesta kustības “Femen” aktīvistes svētdien Maskavā vēlēšanu iecirknī, kur Krievijas prezidenta vēlēšanās balsoja viens no augstā amata kandidātiem premjerministrs Vladimirs Putins, sarīkoja protesta akciju.

Kā tviterī ziņo blogeris Iļja Varlamovs, akcijas dalībnieces iecirknī izģērbušās, atsedzot uzrakstus “Zogu par labu Putinam” un “Kremļa žurkas”. Aktīvistes mēģinājušas nozagt vēlēšanu urnas, vēsta Varlamovs.

Tostarp ziņu aģentūra “RIA-Novosti” vēsta, ka aktīvistes izsaukušas valdībai naidīgus saukļus. Viena no akcijas dalībniecēm pagrūdusi biļetenu automātiskās apstrādes aparātu, un rezultātā tas ticis atslēgts no elektrības padeves tīkla, vēsta aģentūra.

Vladimirs Putins kopā ar sievu Ludmilu svētdien nobalsoja vēlēšanu iecirknī, kas atrodas Krievijas Zinātņu akadēmijas ēkā Maskavā Ļeņina prospektā. Ziņu aģentūras vēstīja, ka tobrīd vēlētāju iekļūšana iecirknī nav ierobežota. Mediji arī vēsta, ka “Femen” akcija iecirknī notikusi jau pēc tam, kad tur bija nobalsojis premjers.

Tostarp Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs skaidroja, ka šīs meitenes, saskatījušās televizoru un iedvesmojušās no Ukrainas kustības “Femen” varoņdarbiem, “nolēmušas noplēst savu slavas gabaliņu”.

“Meitenes – jaunas muļķītes. Viņas uzskata, ka tas ir romantisma gars,” sacīja Peskovs. “Lai muļķītēm tiek, kas muļķītēm pienākas, tomēr, ja runājam nopietni, tad, pirmkārt, tas ir sabiedriskās kārtības pārkāpums, Otrkārt, cik nu es varu spriest, viņas izrādīja pretestību sabiedriskās kārtības uzturēšanas darbiniekiem. Tāpēc bija iemesls, lai viņas aizturētu.”

Tostarp Peskovs piekrita vīriešu vairākuma viedoklim, ka, “ja nebūtu likums, es viņas neaizturētu”.

Maskavas policijas preses dienests apstiprināja, ka ir aizturētas trīs Ukrainas pilsones, kas vēlēšanu iecirknī, kur balsoja Krievijas premjers, mēģināja sarīkot provokāciju.

“Ap plkst.13 vēlēšanu iecirknī nr. 2079, uzdodoties par žurnālistēm, iekļuva trīs Ukrainas pilsones un mēģināja tur sarīkot provokāciju. Likumpārkāpējas nekavējoties tika aizturētas un nogādātas policijas iecirknī, kur viņu darbībām tiks dots tiesisks vērtējums,” apliecināja policijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+