AFP/LETA

“Ferrari” pilots Alonso uzvar F-1 Ķīnas “Grand Prix” izcīņā 0

Divkārtējais Pirmās formulas (F-1) pasaules čempions spānis Fernando Alonson no “Ferrari” komandas svētdien Šanhajā izcīnīja uzvaru Ķīnas “Grand Prix” izcīņā, gūstot pirmo panākumu šajā sezonā.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins

Alonso, kurš sacensības sāka no trešās starta vietas, aiz sevis atstāja somu Kimi Raikonenu ar “Lotus”, bet goda pjedestāla trešo pakāpienu ieņēma kvalifikācijā uzvaru guvušais brits Lūiss Hamiltons ar “Mercedes”. Raikonens līderim finišā zaudēja 10,1 sekundi, bet Hamiltons atpalika par 12,3 sekundēm.

Ceturtais palika pēdējo trīs gadu pasaules čempions vācietis Sebastjans Fetels no “Red Bull”, saglabājot līderpozīcijas šā gada čempionāta kopvērtējumā. Tālāk palika Džensons Batons ar “McLaren”, Felipe Masa ar “Ferrari” un Daniels Rikjardo no “Toro Rosso” komandas.

Alonso aizvadīja stabilu sacensību, kurā izmantojot veiksmīgu boksu apmeklēšanas stratēģiju un pretinieku misēkļus, guva drošu uzvaru. Alonso izcīnīja 31. uzvaru F-1 pilota karjerā, pēc to skaita panākot britu Naidželu Manselu, abiem dalot ceturto vietu visu laiku veiksmīgāko braucēju sarakstā.

Šanhajas starptautiskajā trasē notikušajās sacensībās netrūka avāriju, jo ar konkurentiem sadūrās gan Raikonens, gan, piemēram, otrs “Red Bull” pilots Marks Vebers, kurš finišēt nespēja. Kopumā finiša līniju nesasniedza četri sacensību dalībnieki.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā līderis pēc trīs posmiem ir Fetels ar 52 punktiem. Viņam seko Kimi Raikonens ar 49 punktiem un Alonso ar 43 punktiem, bet ceturto vietu ieņem Hamiltons ar 40 punktiem.

Nākamais F-1 posms risināsies 21. aprīlī norisināsies Bahreinā.