Kultūra
Teātris un kino

Festivālā “Baleta zvaigznes Jūrmalā” – Ženēvas Lielā baleta duets0

Publicitātes foto

19. Starptautiskajā baleta festivālā “Baleta zvaigznes Jūrmalā”, kas 4. augustā norisināsies Dzintaru koncertzālē, viesosies baleta izcilības no Vācijas, Šveices, Horvātijas un Latvijas baleta trupām, informē rīkotāji.

Starp spilgtākajām festivāla zvaigznēm – duets no Ženēvas Lielā teātra baleta Simone Repele un Saša Riva, kuri nesen ar lieliem panākumiem viesojās slavenajā Džoisa teātrī Ņujorkā.

Abi jaunie itāliešu izcelsmes dejotāji un horeogrāfi, kuri pārstāvēs Šveices baleta trupu, savu profesionālo izcilību veidojuši pasaulslavenā Džona Noimaijera vadītā Hamburgas baleta akadēmijā. Pēc skolas beigšanas viņi dejoja Hamburgas baletā, kur uzsāka arī horeogrāfa karjeru. Vēlāk abi strādājuši neparastajā Nīderlandes trupā “Introdans”, bet tagad mākslinieki strādā Šveicē un ir zināmi ka spīdoši izpildītāji stilā, kurā ir iezīmes gan no neoklasiskā, gan laikmetīgā baleta.

Pateicoties festivāla ilggadējā vadītāja un dvēseles – Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskā vadītāja Aivara Leimaņa – aizrautībai un baleta mākslas mīlestībai, festivāls “Baleta zvaigznes Jūrmalā” aug un pilnveidojas jau 19 gadus, sagādājot tradicionālos baleta svētkus Latvijas iedzīvotājiem un Jūrmalas viesiem.

LA.lv