×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
6. jūlijs, 2012
Drukāt

Festivāla “Baltica 2012” dalībnieki pieskandina Rīgu

Foto-LETAFoto-LETA

Šodien, 6.jūlijā, daudzviet Rīgas centrā uzstājas 25.starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2012” dalībnieki, kuru priekšnesumus nesteidzīgi bauda kā rīdzinieki, tā arī ārvalstu tūristi un citi pilsētas viesi, novēroja aģentūra LETA.

Vērmanes dārzā cilvēki bauda gan muzikālos priekšnesumus, gan izmanto iespēju iepirkties tirdziņā, kur atrodami amatnieku darinātie izstrādājumi gan no lina, dzintara, metāla, gan arī koka un citiem materiāliem. Pie viena stenda mākslinieki piedāvā uzzīmēt garāmgājēju portretus ar ogli un pasteļu krītiem.

Pasākumus Vērmanes dārzā, kur muzikāli ansambļi uzstājās vairākās vietās vienlaikus, apmeklēja daudz ārzemju tūristi, skanēja vācu, norvēģu un angļu valoda, pie daiļamatnieku stendiem bija redzami tūristi no Āzijas. Vācieši kādu brīdi drūzmējās pie alus stenda, bet, parādoties saulei, pameta galdiņus zālājā un meklēja ēnu.

Dienas vidū parkā bija sutīgs laiks, un “Baltica” dalībnieki, kam bija jāuzstājas tautas tērpos, izskatījās pārkarsuši, sevišķi Suitu sievas, kuras uzstājās garos brunčos un kuplos lakatos, novēroja aģentūra LETA.

Agrā pēcpusdienā Vērmanes dārzā uzstādītā teltī uzstājās jauniešu folkloras ansamblis, kas teicās esot mērojis vienu no tālākajiem ceļiem uz “Baltica 2012” – “Sudrabavots” no ASV galvaspilsētas Vašingtonas.

Savukārt Līvu laukumā folkloras kopu dalībnieku sniegumu nesteidzīgi bauda vasaras āra kafejnīcās sēdošie, bet Bastejkalnā festivāla dalībnieku priekšnesumu cilvēki lielākoties bauda, sēžot uz soliņiem.

25.starptautiskais folkloras festivāls “Baltica 2012” Rīgā un daudzviet Vidzemē norisināsies līdz 9.jūlijam, piedāvājot koncertu un pasākumu dažādību.

Šodien un turpmākās divas dienas Vērmanes dārzā darbosies festivāla sēta, kur uz trim skatuvēm notiks koncerti, sadziedāšanās un danči, kā arī būs iespēja apmeklēt meistardarbnīcas, amatnieku paraugdemonstrējumus un gadatirgu.

Kinoteātrī “Splendid Palace” šodien notiks festivāla dižkoncerts, Vērmanes dārzā no plkst.16 līdz 20 estrādē notiks festivāla ārvalstu grupu koncerts, bet Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas zālē no plkst.16 būs baudāms teicēju koncerts “Ceļu gāju, daudz redzēju”, savukārt Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē no plkst.18 līdz 20 varēs baudīt Kurzemes tradīciju vakaru “Vakarēšana Strungu Bierantos”, kurā piedalīsies Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis, Bārtas etnogrāfiskais ansamblis un etnogrāfiskais ansamblis “Suitu sievas”, bet “Birojnīcā” plkst.18 tiksies stāstnieku klubs.

Šovakar plkst.2 festivāla “Baltica 2012” dalībnieki no Vērmanes dārza dosies gājienā uz AB dambi, kur plkst.22 sāksies uguns zīmju rituāls.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+