×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
1. aprīlis, 2015
Drukāt

Festivālā “Gaviles” sola raibu un starptautisku programmu

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Ceturtdien, 9. aprīlī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Lielajā zālē notiks ceturtais postfolkloras festivāls “Gaviles”, LA.lv pastāstīja rīkotāji.

Festivāla mērķis ir popularizēt postfolkloras žanru, piešķirot tautas mantojumam jaunu elpu, un tas pulcēs spilgtus pašmāju un kaimiņtautu postfolkloras žanra mūziķus: postfolkloras grupas “Dārdi”, “Zari”, “Sudobri”, kā arī festivāla aizsācējus – RTU grupu “Vecpilsētas dziedātāji”. Pirmo reizi festivālā muzicēs arī viesu grupa no Lietuvas “Baltasis kiras” (“Baltā kaija”). Pasākumu iegavilēs dziedātāja, etnomuzikoloģe Zane Šmite un horeogrāfs, deju studijas “Dzirnas” vadītājs Agris Daņiļēvičs.

“Šogad festivālā būs dzirdama raibākā programma festivāla pastāvēšanas vēsturē. Postfolkloras žanrs pieļauj plašas izpausmes iespējas, un katra no grupām šogad piedāvās atšķirīgu pieeju tradīcijai,” informē pasākuma organizatore Linda Zonne-Zumberga (“Vecpilsētas dziedātāji”).

“Sudobri” klausītājiem atskaņos tradicionālās Dienvidlatgales mūzikas mūsdienīgu interpretāciju, galvenokārt izmantojot tradicionālos tautas mūzikas instrumentus. “Sudobri” saka: “Mūzika ir kā sudrabs, ko iespējams katru reizi pārkausēt citā veidolā.”

“Dārdi” un “Vecpilsētas dziedātāji” klausītājus priecēs gan ar latviešu tautasdziesmu aranžējumiem, gan oriģinālmūziku, dziesmu tekstos savienojot dainas ar dzeju. Savukārt “Zari” piedāvās tautasdziesmu aranžējumus, kuros izmantoti elektroniskie instrumenti.

Pārsteigumus sola arī grupa “Baltasis kiras”, kas izpildīs mūsdienīgas rokenrola oriģinālkompozīcijas, kurās iekļauti tradicionālās mūzikas elementi.

“Vecpilsētas dziedātāji” festivālu aizsāka 2012. gadā, apliecinot vēlmi izteikties mūzikas jaunradē ar cieņu pret pagātnes vērtībām. Tādējādi tika iedibināta tradīcija ik gadu pulcēt vienkopus postfolkloras žanra mūziķus. Festivālu atbalsta RTU, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, radio “NABA” un radio “Oira”. Rīko RTU Kultūras centrs un “Vecpilsētas dziedātāji”.

Biļešu cena: pieaugušajiem – 5 eiro, studentiem – 3 eiro, skolēniem – 2 eiro, pirmsskolas vecuma bērniem – bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+