×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
6. augusts, 2016
Drukāt

Festivālā “Laba Daba”, draudot ar gāzes pistoli, mēģina aplaupīt apmeklētājus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Laba Daba rīkotāji apstiprina, ka saņēmuši informāciju par aizvadītajā naktī notikušo konfliktu ārpus festivāla teritorijas esošajā telšu pilsētiņā ar iespējamu gāzes ieroču lietošanu. Plašākus komentārus šobrīd sniegt nav iespējams, jo policija ir uzsākusi kriminālprocesu, teikts organizatoru paziņojumā.

“Mums ir tikpat daudz informācijas, cik ir sniegusi policija. Mēs zinām, ka telšu pilsētiņā divas personas iekļuvušas svešā teltī un pēcāk, visticamāk, pielietojot gāzes pistoli, uzbrukušas diviem aptuveni 25 gadus veciem vīriešiem. Tiklīdz saņēmām informāciju par iespējami notikušo incidentu, uzreiz sazinājāmies ar valsts un pašvaldības policijas pārstāvjiem, kuri visu festivāla norises laiku dežurē ārpus festivāla teritorijas, un kuri informāciju apstiprināja. Nekavējoties pie cietušajiem vīriešiem tika nosūtīta neatliekamā medicīniskā palīdzība. Cietušie nogādāti slimnīcā uz pārbaudēm,” norāda festivāla rīkotāji.

Organizatori sadarbību ar policiju un policijas darbu vērtē kā profesionālu. Kopš policijas posteņa ieviešanas festivālā nekārtību skaits, ko izraisa personas, kas atrodas ārpus festivāla teritorijas, kur atrodas arī telšu pilsētiņa un autostāvvieta, būtiski mazinājies.

Organizatori norāda, ka jau otro gadu sadarbībā ar Valsts un pašvaldības policiju festivāla norises laikā ārpus festivāla teritorijas izvietots policijas postenis, kur uz vietas dežurē vairāk nekā 20 policijas darbinieku, bet festivāla teritorijā par festivāla apmeklētāju drošību rūpējas vairāk kā 60 apsargu.

Starp policijas darbiniekiem ir gan valsts policijas, gan pašvaldības policijas pārstāvji. Šobrīd darbs pie izmeklēšanas noris ātri, un notiek cieša sadarbība starp festivāla organizatoriem un policijas darbiniekiem.

Festivāla organizatori un policija aicina ikvienu aculiecinieku vakarnakt notikušajam, vērsties policijas postenī pie telšu pilsētiņas iepretim dīķim vai zvanot pa tālruni 110.

Tāpat festivāla organizatori lūdz medijus neizplatīt neprecīzu vai nepārbaudītu informāciju saistībā ar notikušo.

Kā arī aicina ikvienu apmeklētāju būt vērīgam un ziņot apsargiem vai policijai, ja tiek manīts kaut kas aizdomīgs vai ir nepieciešama palīdzība, vēršoties personīgi vai zvanot pa tālruni 110 (dežūrdaļa ir informēta par festivāla norisi).

Festivāla programma noris pēc plāna un citi incidenti festivālā nav novēroti. Uz doto brīdi par festivāla muzikālo un radošo programmu priecājas aptuveni 6000 apmeklētāju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+