Latvijā
Sabiedrība

Festivālā “Lampā” vēlētāji varēs uzdot politiķiem jautājumus aci pret aci1

LAMPA. Publicitātes foto

Gatavojoties Saeimas vēlēšanām rudenī, sarunu festivāls LAMPA šogad pirmo reizi piedāvās festivāla zonu “Politiskā arēna”. Tajā ar savām teltīm tiks pārstāvētas astoņas Latvijas politiskās partijas un partiju apvienības. Vēlētājiem būs iespēja tikties ar politiķiem aci pret aci un pārrunāt sev aktuālos jautājumus, informē rīkotāji, fonds atvērtai sabiedrībai “DOTS”.

Festivāls norisināsies Cēsu pils parkā 29. – 30. jūnijā, ieeja – bez maksas.

“Tieša un nepastarpināta saruna starp politiķiem un vēlētājiem ceļ politikas kvalitātes latiņu. Neslēpjoties aiz fotošopētiem plakātiem un reklāmām, skatoties cilvēkiem acīs, dzīvā argumentu un ideju cīņā varam cerēt rast sapratni un risinājumus sabiedrības izaicinājumiem,” par ideju stāsta festivāla direktore Ieva Morica.

Uzaicinājumam atsaukušās un Cēsīs būs sastopamas astoņas partijas un partiju apvienības – Zaļo un Zemnieku savienība, “Attīstībai PAR!”, “KPV LV”, “Saskaņa”, “Jaunā Vienotība”, Jaunā konservatīvā partija, Progresīvie un “No Sirds Latvijai”.

Politologs, Fonda atvērtai sabiedrībai DOTS valdes priekšsēdētājs Ivars Ījabs par “Politisko arēnu” teic: “Kopīga klātbūtne Cēsīs dos ieskatu galvenajās politiskās izvēlēs šā gada Saeimas vēlēšanās, pēc iespējas atbrīvojot debates no Rīgas sakāpinātās gaisotnes, nošķirot būtisko no nebūtiskā un saturu no retorikas.”

Politiķus LAMPĀ varēs satikt ne tikai partiju teltīs “Politiskajā arēnā”, bet arī uz citām festivāla skatuvēm.

LA.lv