×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
21. jūlijs, 2012
Drukāt

Festivāla “Positivus” apmeklētāji saindējušies ar “Turkebab” ēdienu

Foto-LETAFoto-LETA

Festivāla “Positivus” apmeklētāji, visticamāk, saindējušies ar kebabu tirgotāja “Turkebab” ēdienu, aģentūrai LETA apstiprināja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere. Festivālā Rīgas uzņēmums nodarbojies ar izbraukuma tirdzniecību.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka SIA “TurKebab” reģistrēta 2009.gadā. Uzņēmuma kapitāldaļas pieder SIA “UrbanHouse”, Jeļenai Uresinai, kā arī diviem Turcijas iedzīvotājiem – Osmanam Uresinam un Suatam Jurtseveram. “TurKebab” apgrozījums pērn bija 323 075 lati, bet zaudējumi – 53 914 lati. 2010.gadā uzņēmums strādāja ar 247 487 latu apgrozījumu un 4540 latu zaudējumiem.

Uresina aģentūrai LETA noliedza “Turkebab” vainu “Positivus” apmeklētāju saslimšanā, no sīkākiem komentāriem atturoties. “Nav nekādu pierādījumu,” viņa sacīja, vairākas reizes piebilstot: “Bez komentāriem.”

Tikmēr cilvēki, kuri saindējās ar ēdienu, par notikušo sākuši rakstīt sociālajos tīklos. “Twitter” lietotāja “@mazliet_lotes” raksta, ka pēc “Turkebab” produktu lietošanas slimnīcā saindējušies guļ četri cilvēki un vēl četri tiek vesti pie mediķiem. Viņa arī prasa “Turkebab”, vai būs iespējama kompensācija. Šī lietotāja aicina kebabu tirgotājus pārtraukt vismaz vistas kebabu pārdošanu, ja tas vēl nav izdarīts.

No “@mazliet_lotes” rakstītā var noprast, ka starp cilvēkiem, kuri nokļuvuši slimnīcā, ir arī kāda igauniete.

“@mazliet_lotes” raksta, ka atrodas Valmierā. Aģentūrai LETA Vidzemes slimnīcas pacientu uzņemšanas nodaļas dežūrārste nenoliedza, ka pie viņiem atrodas cilvēki, kuri saindējušies ar ēdienu festivālā, tomēr sīkāku informāciju par viņu stāvokli un to, cik pacientu tika nogādāti uz Vidzemes slimnīcu, nevarēja sniegt.

Ar kebabiem festivāla laikā saindējies arī blogeris Krišs Kupruks, kurš tviterī raksta, ka ir starp tiem, kuriem “paveicās”. “Kebabus vairs redzēt negribu!” norāda par Latvijas jaunāko tehnoloģiju blogeri dēvētais Kupruks, kurš saindēšanās simptomus sajutis jau pēc tam, kad devies prom no festivāla un nokļuvis mājās.

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) jau devis atļauju kebabu tirgotājam “Turkebab” atsākt darbību festivāla “Positivus” teritorijā, informēja PVD sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.

Uzņēmumam sadarbībā ar festivāla organizatoriem ir izdevies novērst nepilnības, kuras iepriekš PVD konstatēja šajā ēstuvē. Veikti nepieciešamie tīrīšanas un dezinfekcijas darbi, un “Turkebab” ir gatavs atsākt sniegt ēdināšanas pakalpojumus. Tiesa, kā pārliecinājās aģentūra LETA, pagaidām kebabu tirgotāji vēl nav atsākuši klientu apkalpošanu un “Turkebab” tirdzniecības vieta ir tukša.

Iepriekš “Turkebab” darbība festivāla teritorijā tika apturēta līdz pārkāpumu novēršanai. Ēdināšanas vietā PVD inspektori konstatēja divus būtiskus pārkāpumus – nebija nodrošināts tekošs ūdens un netika ievērots ēdiena glabāšanas un gatavošanas temperatūras režīms. Tieši temperatūras režīma neievērošana varētu būt iemesls cilvēku saslimšanai.

Arī pēc ēdināšanas uzņēmuma darbības atjaunošanas PVD inspektori sola vēl kādu laiku pievērst pastiprinātu uzmanību tur notiekošajam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+