×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
15. jūlijs, 2015
Drukāt

Festivālā “Positivus” arī šogad būs kino sadaļa

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Positivus 2015 Ādažu Čipsu Kino teltī Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF) un tā īsfilmu konkursu kuratori SHORT RIGA piedāvās kino un diskusijas ar filmu veidotājiem, vēsta rīkotāji.

Programmā iekļauti gan jauno un topošo režisoru pirmie darbi, gan starptautiski pazīstamu autoru kulta filmas un arī pavisam nepieradināti kinomākslas darbi. Tāpat programmā iekļautas vairākas īsmetrāžas kino programmas sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju, Tallinas Baltic Film & Media School un Lietuvas Mūzikas un Teātra akadēmiju.

Īpašu uzmanību SHORT RIGA kino programmas veidotāji iesaka pievērst mūzikas video “mash-up” izlasei. ‘Mash-up” ir fenomens, ko var definēt kā jaunu, autonomu mākslas darbu, kas veidots, samiksējot vismaz divus videoklipus un dziesmas. Programmā būs redzami tādi grūti klasificējami audiovizuāli darbi kā ”Gangam Style” un ”Ghostbusters” savienojums, ”Judas Priest” + Lady GaGa, Avicii un Rick Astley.

Savukārt gatavojoties jauniešu programmas YOUTH_MATTERS! filmu skatēm oktobrī, Rīgas Starptautiskā kino festivāla laikā, Riga IFF piedāvā pasaulslavenā zviedru režisora Lūkasa Mudisona (Lukas Moodysson) jaunāko filmu “Mēs esam labākās!” (“We Are the Best!”).

Programmas kuratore Kristīne Giluce par to stāsta: “Ziemeļvalstu jauniešu filmu programma YOUTH MATTERS!, apkopo reģiona aktuālākos kinodarbus, kas ar savu auditoriju “runā” tai saprotamā “valodā” – apskatot aktuālas tēmas mums tik radniecīgajā ziemeļnieku griezumā. Skandināvisks minimālisms, filmu sižeti, kuros apskatītas reālas, satveramas situācijas un jaunība sirdī – tāda būs YOUTH MATTERS! programma oktobrī, un tādu to varēs izbaudīt arī Positivus laikā, ar jaunāko no pašmāju kinematogrāfa un Lūkasa Mudisona nepieradināto pankroka filmu “Mēs esam labākās!”, kas bija viena no publikas favorītēm Riga IFF 2014. gada norises laikā.”

Tāpat Riga IFF Positivus kino programmā piedāvā atklāt jauno animāciju un jauno režisoru darbus: studijas “AtomArt 2” īsmetrāžas filmu izlasi un Pētera Ķimeļa debijas darbu Notikums Kālija parkā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+