Kultūra
Mūzika

Festivālā prezentēs speciāli Denisam Paškēvičam radītu saksofonu0

Publicitātes foto

No 23. līdz 26. maijam Rīgā, leģendārajā džeza vietā “Hamlets”, Jāņa sētā 5, notiks Denisa Paškeviča saksofonu festivāls “Jazz Room”, kurā uzstāsies gan lieliski pašmāju, gan ārzemju mākslinieki, pavēstīja festivāla komunikāciju pārstāvis Kaspars Zaviļeiskis.

Vēl viens koncerts notiks arī uz kuģīša “Rīgas pērle”, tāpat festivāla ietvaros tiks prezentēts “Riga Winds Pashkevich Signature” tenora saksofona modelis. Zaviļeiskis norāda, – tas būs unikāls notikums visas Baltijas mērogā, jo līdz šim šajā reģionā vēl nav veidots pūšaminstruments vienam konkrētam džeza mūziķim.

Saksofona prezentācijas notiks 23. un 24. maijā plkst. 13 “Hamletā”, kur ikvienam būs iespēja gan apskatīt, gan arī izmēģināt jauno instrumentu, ko radījis meistars Bernds Šille. Viņš jau 30 gadus veido koka pūšaminstrumentus un strādājis par meistaru daudzās zināmās darbnīcās Šveicē, ASV, Kanādā un Japānā.

“Riga Winds Pashkevich Signature” ir limitēts izdevums, jo ir roku darbs un tiek speciāli pielāgots mūziķim. Deniss par jauno saksofonu saka: “Dizains ir mūsu kopēji iztrādāts ar Berndu Šilli. Skaņas izstrāde ir dažādu būvniecības disciplīnu apkopojums un viens no svarīgākajiem aspektiem, ko mēs meklējām, ir instrumenta rezonanse. Ir arī savs izstrādes noslēpums, īpašu šodienas tehnoloģiju pielietojums metāla apstrādei, kas dod spēcīgu rezultātu – plašu skaņas rezonansi un dinamiku.”

23. maijā plkst. 19.30 “Hamletā” notiks “Jazz Room” jam session, kuras vadītājs būs Deniss Paškevičs un ritma grupu veidos viņa kvarteta mūziķi.

24. maijā plkst. 19.30 “Hamletā” norisināsies amerikāņu džeza dziedātāja JD Walter, krievu pianista Andreja Kondakova un pašmāju saksofonista Denisa Paškeviča koncerts.

25. maijā plkst. 19.30 “Hamletā” notiks koncerts par godu četru valstu simtgadei – “Tenor Legacy: Celebrating 100”. Koncertā uzstāsies četri lieliski tenorsaksofonisti: Liutaurs Janušaitis no Lietuvas, Villu Veski no Igaunijas, Timo Lasi no Somijas un Deniss Paškevičs, kurš, protams, pārstāvēs Latviju. Pēc koncerta plkst. 23 notiks arī “Tenor Legacy” jam session uz restorānkuģīša “Rīgas pērle”, kas dosies ceļā no piestātnes 11. novembra krastmalā pie Vanšu tilta.

Festivāla noslēgumā 26. maijā pulksten 19.30 “Hamletā” notiks Sebastiana Studņicka koncerts. Tā pirmajā daļā būs viņa solo uzstāšanās, bet otrajā viņam pievienosies Deniss Paškevičs ar savu kvartetu.

“Jazz Room” ir jau trešo reizi notiekošs un biedrības “Riga Room” dibināts saksofonmūzikas festivāls, kura sesijās Latvijā saspēlējas daudzi Eiropā un pasaulē zināmi meistari. Šogad festivālu atbalsta “Radio Lounge FM” un “Sixt Latvija”.

LA.lv