Apbrīno

Festivālā “Zobens un Lemess” – folkmetāls, senās cīņas un senču tradīcijas 0


Leģendārā somu apvienība “Amorphis.
Leģendārā somu apvienība “Amorphis.
Publicitātes foto

Jau šonedēļ, no 7. līdz 8. jūlijam Viesītes novada Lonē jau trešo gadu pēc kārtas norisināsies mūsdienu etniskās mūzikas un seno amatu festivāls “Zobens un Lemess”. Lieliska mūzika, kuras noskaņas sakņojas mūsdienīgās folkmūzikas interpretācijās un metālmūzikas tradīcijās, mūziķi no Latvijas un ārzemēm, kā arī seno tradīciju iedzīvināšana – festivāls “Zobens un Lemess” piedāvā unikālu piedzīvojumu vienā no gleznainākajām vietām Sēlijā, Saukas ezera krastā.

Festivāla apmeklētāji piektdienas vakarā varēs klausīties japāņu folkmūzikas iedvesmotos “Yomi”, eksperimentālā black metal grupu “Velnezers”, progresīvā metal apvienību “Eschatos” un latviešu doom skatuves grandus “Frailty”, kā arī nīderlandiešu folkmetālistus “Heidevolk” un igauņu atmosfēriskā metāla grupu “Thou Sehll of Death”. Ieeja festivāla teritorijā no 7. jūlija plkst. 16. Savukārt sestdien uzstāsies dziesminieks Haralds Sīmanis, viduslaiku mūzikas izpildītāji “Obscurus Orbis”, latgaliešu melanholiķis Sovvaļnīks, itāļu simfoniskā metāla grupa “Elegy of Madness”, latviešu folkmetāla apvienība “Green Novice”, Libānas smagā roka grupa “Kimaera”, noslēpumainais black / doom projekts no Polijas “Batushka”, kā arī festivāla “hedlaineri” – leģendārā somu apvienība “Amorphis”.

Visu sestdienu festivāla apmeklētāji varēs apgūt un pieredzēt dažādas senās tradīcijas – darbosies amatnieku tirdziņš, paraugdemonstrējumus piedāvās kalēju meistardarbnīca. Uz akmens alus brūvēšanas darbnīcu aicinās Aizputes rezidenču centrs un starpnozaru mākslas grupa “Serde” un tās galvenais aldaris Uģis Pucens. “Brūvēšanas darbnīcā aicināsim piedalīties akmens alus gatavošanas procesa rekonstrukcijā – šī tehnoloģija Latvijas teritorijā dokumentēta jau ap 16. gadsimtu un tiek izmantota līdz pat mūsdienām,” norāda alus darīšanas entuziasti. Viņi arī demonstrēs, kā senajos laikos apiņu vietā izmantoti pavisam citi augi – purva mirtes, purva vaivariņi un pelašķi.
Festivālā “Zobens un Lemess” arī noslēgsies vēstures rekonstrukcijas kopas “Exercitus Rigensis” organizētais projekts viduslaiku garā Uz savas ādas, kura laikā divu mēnešu garumā jaunieši iejutās seno karavīru dzīvē, apmeklēja zobencīņu treniņus un dažādas nodarbības pie seno amatu meistariem, pārbaudīja savu izturību vairākos pārgājienos, kā arī apguva citas 13. gadsimtam raksturīgas nodarbes. Projekta “Uz savas ādas” finālā, kas norisināsies 8. jūlijā, atlikušos trīspadsmit dalībniekus gaida vairāki pārbaudījumi – šaušana ar loku, šķēpa mešana, cirvja mešana mērķī. Nopietnākais no tiem – dalība turnīrā, kurā dalībnieki, tērpti 13. gadsimta vietējo tautu bruņojumā, cīnīsies viens ar otru.
LA.lv