×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
26. maijs, 2016
Drukāt

Festivāls ar īpašu auru – “Saldus šlāgermaratons”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Saldus novada pašvaldība 28. maijā aicina uz populārās mūzikas festivālu “Saldus Šlāgermaratons 2016” Kalnsētas estrādē. Šogad festivāls svin savu piecu gadu jubileju! Pasākumu vadīs Guntis Skrastiņš, kas kopā ar vairāk nekā 20 grupām un izpildītājiem nodrošinās festivālā svētku gaisotni visas nakts garumā.

“Ideja pirms pieciem gadiem radās man un Jānim Viduskalnam sarunās ar Saldus novada domes un kultūras pārstāvjiem,” festivāla aizsākumus atceras Jānis Kļaviņš un atklāj: “Saldus ir Kurzemes sirds, un te, Kalnsētas estrādē, mūzikas pasākumi vienmēr ir notikuši. Šai vietai ir īpaša aura. Tie ir svētki ne tikai Saldus novada cilvēkiem, bet visiem mūzikas cienītājiem. Šis festivāls ir vajadzīgs ne tikai klausītājiem, bet arī pašiem mūziķiem. Viņiem tā ir iespēja satikties, apmainīties ar radošām idejām un parādīt savas jaunākās dziesmas. Esam sapratuši, ka festivāla apmeklētājiem nav vajadzīgi pārsteigumi, viņiem svarīgas ir šīs sajūtas.”

Ir mākslinieki, kas festivālā piedalījušies gadu no gada, bet pasākuma organizatori seko jaunumiem šlāgermūzikas lauciņā un katru gadu aicina jaunus māksliniekus. “Nenoliedzami, ja var tā teikt, ir veterāni, kas gadu no gada ir piedalījušies, bet katru gadu ir arī jaunumi. Festivāls tiek filmēts un šogad Līgosvētkos tiks rādīts TV24, un tieši tas liek visiem mūziķiem sasparoties un rakstīt jaunas dziesmas,” skaidro Jānis.

Vieni no festivāla veterāniem ir grupa “Tērvete”. “Mēs visur nebraucam, bet braukt uz Saldu nekad neatsakām, jo tā ir vieta, kur labprāt atgriežamies. Runājot par repertuāru, mani kolektīvi tradicionāli neatkārto repertuāru – katru gadu mēs dziedam jaunas dziesmas. “Tērvete” izpildīs trīs dziesmas, kas Latvijas radio 2 un LTV1 sāka skanēt tikai šogad. Vienai dziesmai radio pirmatskaņojums bija tikai šomēnes. Arī “Dobeles zemessargi” izpildīs trīs dziesmas, no kurām neviena ansambļa izpildījumā vēl nekur nav skanējusi – skaists Alfrēda Vintera tautā iemīļots valsis un divas tautā ļoti populāras dziesmas, kas izskanēs neierastos aranžējumos,” smaidot teic Artūrs Reiniks.

Šogad Saldū atgriežas dziedātājs Dzintars Čīča. “Šī Dzintaram būs otrā reize “Saldus šlāgermaratonā”, jo mēs duetā tur dziedājām festivāla pirmajā gadā,” teic Kaspars Antess un atklāj mākslinieka repertuāru festivālā: “Dzintars izpildīs četras savas jaunākās dziesmas, tostarp “Likteņlīnijas”, kas kļuvusi par absolūtu Latvijas Radio 2 hitu un iekļuvusi “Dzintara dziesmu” lielajā gada finālā, kā arī patlaban piedalās LTV Šlāgeraptaujas pavasara aptaujā.” Dzintars par viesošanos Saldū smaidot teic: “Diemžēl koncerttūres “Dvēsele vaļā” ietvaros Saldū neizdevās paciemoties, tāpēc esmu ļoti priecīgs, ka varēšu piedalīties šajā festivālā. Saldū man ir ļoti daudz uzticamu fanu, no kuriem regulāri saņemu vēstules. Prieks, ka Kurzemes pusē izveidojusies tik stabila un kvalitatīva vērtība kā “Saldus šlāgermaratons” – tas ir gan vizuāli, gan saturiski un muzikāli aizraujošs.”

Pirmo reizi “Saldus šlāgermaratonā” uzstāsies atraktīvā grupa “Mākoņstūmēji”. “Pirmā reize un uzreiz jubilejas pasākumā. Saldū ir būts citos pasākumos, tāpēc varu teikt, ka Saldum ir īpaša aura, kas veidojusies gadu gaitā. Tā ir vieta, kur ir patīkami atgriezties. Ir tikai labas atmiņas gan uz skatuves, gan no skatītājiem,” smaidot teic Kaspars Tīmanis un atklāj: “”Mākoņstūmēji” festivāla klausītājus pārsteigs ar jaunu dziesmu “Daži grami instagrama”, kas ir no grupas jaunākā albuma “Visas dziesmas”, kas iznāks šovasar.”

Lai arī Jānis Kļaviņš atklāj, ka šim pasākumam svarīgākā ir sajūta, nevis pārsteigumi, tomēr viens īpašs pārsteigums būs. “Festivāla īpašo viesu statusā uzstāsies leģendārā bērnu popgrupa “Dzeguzīte”, kura pavisam nesen nosvinēja savu 40 gadu jubileju. Šis festivāls ir ģimenei – no maziem bērniem līdz vecvecākiem,” smaidot teic Jānis.

Festivālā uzstāsies Dainis Skutelis, Dzintars Čīča, Žoržs Siksna, Edgars Pujāts, Santa Kasparsone, Gunārs Meijers, Ēriks Gruzniņš, Edvīns Bauers, grupas “Tērvete”, “Tālbraucēji”, “Tequila Band”, “Pļumpapā”, “Zvaigžņu lietus”, “Lustīgais blūmīzers”, “Akords”, “Mākoņstūmēji” un citi. Savukārt grupa “Tērvete”, Dainis Skutelis un “Belcanto” orķestris un Dj E. E. Edžiņš gādās par lustīgu dancošanu un ballēšanos līdz pat rīta gaismai.

 

Varbūt noder!!

28.V. 18.00 Saldus “Kalnsētas” estrāde

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadīze.lv

Cena: EUR 5, pasākuma dienā – EUR 10.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+