Apbrīno

Festivāls kantri cienītājiem – “Country Island” 0


“Creedence Clearwater Revival”
“Creedence Clearwater Revival”
Publicitātes foto

Jau otro gadu Ogres salā 30. jūnijā un 1. jūlijā norisināsies Ogres kantrimūzikas festivāls “Country Island”, kurā uzstāsies “Klaidonis”, “Sestā jūdze”, “TequilaBand ” un mākslinieki no Vācijas, Amerikas un Lietuvas.

Festivāla pirmā diena vairāk veltīta tradicionālajam “country” un “rhytm&blues”. Latviju šajā dienā pārstāvēs iecienītās grupas “Klaidonis”, “JukeBox” un “Sestā jūdze”. Šajā dienā grupas spēlēs arī šopavasar mūžībā aizgājušā leģendārā grupas “Čikāgas piecīši” dibinātāja Alberta Legzdiņa dziesmas. “Pirmajā dienā gan “Sestās jūdzes” solists Agris Gedrovics, gan “Klaidoņa” solists Māris Sloka sagatavos pāris Alberta Legzdiņa dziesmas un pasākuma apmeklētāji varēs pakavēties atmiņās un pieminēt A. Legzdiņu. Īpašs priekšnesums būs no Vācijas dziedātājas Katjas Kajes. Viņa izpildīs A. Legzdiņa dziesmu “Pazudušais dēls” latviešu valodā,” atklāj festivāla organizators Uldis Ozoliņš. Vēl šajā dienā plānots īpaši dinamisks un atraktīvs igauņu grupas “Chick’n’band” priekšnesums, turklāt grupas līdera – pianista Greata Čekena – augsto profesionālo sniegumu novērtējuši klausītāji daudzos Eiropas festivālos. Tāpat Latvijā ir labi pazīstama pirmās dienas galvenā “zvaigzne” dziedātāja Katja Kaje no Vācijas, kura Ogrē uzstāsies kopā ar mūsu grupu “JukeBox”. “Gaidāmā programma būs ļoti daudzpusīga, jo tiks izpildītas gan savas kompozīcijas, gan daudzas kaverversijas,” neslēpj U. Ozoliņš.

Festivāla otrās dienas devīze ir “americana”, kad vairāk skanēs modernais kantri, kantriroks un rhythm&blues. “Šo festivālu es vairāk cenšos veidot “americana” stilā. Vēlos iedzīvināt Latvijā šo mūzikas stilu. Citur Eiropā un Britu salās šī mūzikas stila festivāli ir ļoti populāri, kāpēc lai arī Latvija nebūtu viena no valstīm, kurā ir šāda veida festivāls,” nosaka U. Ozoliņš.

Ar īpašu programmu festivāla otrajā dienā piedalīsies lietuviešu dziedātāja Alvita, kura kopā ar Viktoru Timašovu sagatavojusi “Hanna & McEuen” programmu. Vēl šajā dienā uzstāsies “Creedence Tribute” no Lietuvas, ko izveidojis Aleksandrs Belkins, piedāvājot Džona Fogertija un “Creedence Clearwater Revival” dziesmas. “Šajā dienā muzicēs arī mūsu pašu lieliskie “Latvian Blues Band”, bet festivālu noslēgs amerikāņu kantriroka grupa “Modern Earl”. Šī grupa Latvijas klausītājiem jau ir labi pazīstama, un viņu sniegumu var salīdzināt vienīgi ar “Charles Daniels Band” vai “Lynyrd Skynyrd” skanējumu,” teic U. Ozoliņš. Protams, festivālā neizpaliks arī aktivitātes līnijdejotājiem – būs gan meistarklases, gan mēģinājumi.

 

30. VI 19.00 Ogres sala

1. VII 17.00 Ogres sala

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: divām dienām EUR 22; pirmā diena – EUR 10; otrā diena – EUR 15.

Plašāka informācija par festivālu un telts vietām www.countrymusiclatvia.com

LA.lv