×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
9. oktobris, 2013
Drukāt

Festivāls “Māksla+komunikācija 2013” šoreiz ar saviem darbiem atskatīsies pagātnē

LETALETA

Mākslinieks Aleksejs Šulgins (Krievija) (no labās) piedalās preses konferencē, kurā informē par jauno mediju kultūras festivālu "Māksla+Komunikācija 2013" "kim?" Laikmetīgās mākslas centrā.

Starptautiskais jauno mediju kultūras festivāls “Māksla+komunikācija 2013”, kas šoreiz notiks jau 15.reizi, šogad skatītājiem piedāvās programmu, kas atskatīsies pagātnē.

Festivāla kurators Raitis Šmits šodien žurnālistiem stāstīja, ka parasti festivāls mēģinājis rādīt mākslas saistību ar jauno tehnoloģiju pasauli un zinātnes izgudrojumiem, bet šoreiz tas būs mazliet atšķirīgs ar to, ka skatīsies atpakaļ, atgriežoties pagātnē.

Līdz ar to festivāls aktualizē jautājumu, kādā veidā saglabāt pēc iespējas autentiskāku to mākslu, kas izmanto dažādas jaunākās tehnoloģijas, kuras mūsdienās ļoti ātri noveco.

Festivāla laikā Rīgā notiek nozīmīga starptautiska konference “Media Art History 2013: Renew”, kas ir pirmais šāda mēroga akadēmiskais pasākums Rīgā. Konferencē pulcējas dažādi ārvalstu eksperti, kuri runā par tīklotās mākslas un mediju tehnoloģiju vēstures veidošanos un jauno mediju mākslas arhivēšanu, kā arī citām aktualitātēm.

Otrs nozīmīgais šī festivāla pasākums ir starptautiskā izstāde “Saglabāt kā” (“Save As”), kas lielā mērā atspoguļo 90. gadu jauno mediju mākslu. Izstādē piedalās apmēram 20 mākslinieki no dažādām pasaules valstīm, tajā skaitā Latvijas. Šī izstāde parādīs arī kontrastu starp mūsdienu datortehniku un tehniku pirms aptuveni 20 gadiem, minēja Šmits.

Izstāde “Saglabāt kā” pievēršas divām aktuālām lietām – kā, tehnoloģijām ātri nomainoties, saglabāt mākslas darbu tālāku dzīvotspēju un kā raksturot situāciju starp mākslas darbu kā indivīdu un masu kultūru, kas ļoti ātri izplatās elektroniskajos saziņas līdzekļos. Izstāde “Saglabāt kā” būs skatāma Rīgā, “kim?” Laikmetīgās mākslas centrā, līdz 17. novembrim.

Festivāla programma tiks papildināta arī ar vairākām performancēm. Šovakar plkst.20 Spīķeros skaņu un mediju mākslinieki Šū Lī Čenga no Francijas un Martins Hauzs no Lielbritānijas piedāvās neordināru audio tīkla mākslas performanci “Kompostējot pilsētu. Kompostējot tīklu”, kas akcentē urbānās vides ekoloģijas jautājumus, savukārt piektdien Anglikāņu baznīcā norisināsies eksperimentāli avangardisks elektroniskās mūzikas koncerts “Rund-Funk-Empfangs-Saal”. Tā būs vides radio mūzika īpaši gariem viļņiem, kurā uzstāsies patlaban vieni no aktuālākajiem skaņu un starpdisciplinārajiem māksliniekiem Eiropā – Edvīns van der Heide no Nīderlandes un Jans Pēters E. R. Zontāgs no Vācijas.

Sestdien Spīķeru koncertzālē notiks audiovizuālas performances un elektroniskās mūzikas koncerts, kas attiecības starp skaņu, telpu un attēlu risinās no visdažādākajām – radikāli atšķirīgām – perspektīvām. Šī vakara īpašais viesis būs Maikls Senšerijs no ASV, kurš ir komponists, pianists un akordeonists un akordeona spēli paspilgtina ar ritmiskām elektroniskās mūzikas pulsācijām.

Pazīstamie kanādiešu elektroniskās mūzikas mākslinieki Metjū Bīdermans un Alens Tibols savā performancē akcentēs skaņas un telpas fizikalitāti. Savukārt daudzsološais britu skaņu mākslinieks Teo Bērts savā performancē radīs dinamisku un kontrastējošu skaņas un attēla divdimensionālu izspēli. Pavisam atšķirīgu skaņas un apkārtējās vides skanējumu piedāvās itāļu izcelsmes šveiciešu komponists Luka Forkuči, kurš savās kompozīcijās ievērojami paplašina skaņas ilustratīvo nozīmi, savukārt latviešu skaņu un video mākslinieki Irīna Špičaka, Krišjānis Rijnieks un Platons Buravickis piedāvās reālā laikā ģenerētu trīsdimensiju audioreaktīvu performanci.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+