×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
26. aprīlis, 2012
Drukāt

Festivāls “Positivus” gūst starptautisku atzinību

positivus_king_charles

Mūzikas un mākslas festivāls “Positivus”, kas šovasar Salacgrīvā notiks jau sesto gadu, ar katru gadu gūst arvien lielāku starptautisko atzinību. Kā aģentūru LETA informēja festivāla rīkotājs Ģirts Majors, festivāls gadu pēc gada gūst arvien plašāku rezonansi gan Eiropas, gan pasaules mērogā.

Ārzemju mediju izdevumos “Positivus” festivāls tiek izcelts tā nepiesātinātās un draudzīgās atmosfēras, Salacgrīvas brīnumainās dabas un neapšaubāmi mūzikas piedāvājuma dēļ.

Populārais Britu tabloīds “Metro”, publicējot savu 2012.gada Eiropas labāko vasaras festivālu uzskaiti, sarakstā iekļāvis arī “Positivus” festivālu, aprakstot to kā bezpretenciozu pasākumu ar spēcīgu, eklektisku mākslinieku virkni.

“Metro”, kas ir Lielbritānijas ceturtais lielākais laikraksts, atzīmē, ka “Positivus” festivāls veiksmīgi apvieno Eiropas un Baltijas daudzsološāko muzikālo talantu sniegumus, vēstīja Majors.

Festivāls šogad ieguva arī godpilno “Eiropas labākā festivāla” apbalvojumu, apsteidzot tādus grandus kā “Roch Werchter”, “Roskilde” un Spānijas “Benicassim”.

Lielbritānijas “The Festival Guide”, kas ir studentu iecienītāko festivālu ceļvedis, norāda, kaut arī nav bijis viegli noteikt 2012.gada uzvarētāju, “Positivus” festivāls izceļas ar īpašu šarmu, ar ko nevar mēroties neviens cits pasākums. Kā festivāla vispievilcīgākos aspektus “Festival Guide” uzsver tā norises vietu, muzikālo izvēli, kā arī salīdzinoši demokrātiskās festivāla cenas.

Savukārt prestižais ASV mūzikas žurnāls “Filter Magazine”, kas pērn iekļāva “Positivus” festivālu savu gaidītāko starptautisko festivālu Top5, šogad plāno festivālu ne tikai apmeklēt, bet arī veikt plašu festivāla apskates reportāžu, minēja festivāla rīkotājs.

Pagājušajā gadā festivāla apskatu varēja lasīt Eiropas svarīgākajā populārās mūzikas izdevumā “NME”. Tāpat festivālu atspoguļoja britu izdevums “Independent” un citu Rietumeiropas valstu mūzikas mediji.

Šovasar festivāls Salacgrīvā notiks 20.jūlijā un 21.jūlijā.

Vieni no galvenajiem māksliniekiem šovasar festivālā būs grupa “Keane”, kuras uzstāšanās festivālā tika gaidīta sešus gadus. Tāpat “Positivus” festivāla viesu vidū būs grupa “Instrumenti”, patlaban aktuālā britu grupa “The Vaccines”, festivālā atgriezīsies arī “King Charles”, uzstāsies “Niki and The Dove”, “Ewert And The Two Dragoons” un citi.

Festivāls pilnveidojas katru gadu, un šovasar mūzikas un mākslas programmas daudzveidību varēs baudīt jau uz astoņām skatuvēm – “Tele2”, “Nordea”, “Turborg”, “Red Bull Music Academy”, “I Love You” un “Palladium”, kā arī darbosies kino telts, brīvdabas skatuve un “LB” pludmales skatuve.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+