×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
30. oktobris, 2014
Drukāt

Festivāls “Rīga spēlē teātri” noslēgsies ar ārvalstu teātru izrādēm

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kadrs no filmas "Donaleitis".

No 31. oktobra līdz 2. novembrim VEF Kultūras pilī risināsies amatierteātru festivāla “Rīga spēlē teātri” ārvalstu viesteātru izrādes, piedāvājot skatītājiem gan klaunādi, gan drāmas un komēdijas iestudējumus, kā arī deju teātra izrādi, portālam LA.lv pastāstīja RD IKSD sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde.

Ikgadējais amatierteātru festivāls “Rīga spēlē teātri”, kas šogad, kad Rīga ir Eiropas kultūras galvaspilsēta, ir paplašinājis savas robežas un kļuvis par starptautiska mēroga kultūras notikumu, skatītājus aicina apmeklēt augsta līmeņa ārvalstu amatierteātru izrādes, ko piedāvās pantomīmas teātris no Gruzijas, divi teātri no Igaunijas, viens no Lietuvas un Austrijas, pastāstīja Vilde.

Līdztekus ārvalstu teātru iestudējumiem 1. un 2. novembrī iedzīvotājiem ir iespēja noskatīties festivāla “Rīgas spēlē teātri 2014” veiksmīgākos iestudējumus. Skatītāji gaidīti Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras koledžas Studentu teātra izrādē “Ei, jūs tur!”, amatierteātra “Azotē” poētiskas pasakas “Persefone” iestudējumā, kā arī Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Horizons” muzikālajā pasakā “Alise brīnumzemē”.

Festivāla ietvaros ikvienam interesentam tiek piedāvāta iespēja apmeklēt ievērojamā 18. gadsimta dzejnieka, lietuviešu laicīgās daiļliteratūras pamatlicēja Kristijona Donelaiša 300. jubilejas gadam veltīto, Lietuvas režisoru Ramūna Abukeviča un Inesas Kurklietītes veidoto dokumentālo spēlfilmu “Donaleitis” kas pirms pāris nedēļām saņēmusi sudraba godalgu starptautiskajā neatkarīgo filmu konkursā Losandželosā. Filmas autori sadarbībā ar tekstila dizaineri Danuti Ketarukieni festivāla apmeklētājiem piedāvā arī izstādi “XVIII gadsimta Mazās Lietuvas (Prūsijas) tautastērpi”, kura būs apskatāma VEF Kultūras pils foajē no 31. oktobra līdz 2. novembrim.

Festivāla noslēguma ceremonijā skatītājiem, Rīgas amatierteātru dalībniekiem un viesiem būs iespēja noskatīties Lietuvas deju teātra “Tango &” izrāde “Malēna”.

Pilna nedēļas nogales izrāžu programma ŠEIT.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+