×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
16. maijs, 2014
Drukāt

Festivāls “Rīgas Ritmi” piedāvā arfista Edmara Kastaņedas koncertu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Festivāls “Rīgas Ritmi 2014” piedāvā – 5. jūlijā Kongresu namā arfists Edmar Castaneda!

Ņujorkā dzīvojošs kolumbietis – Edmars Kastaņeda – kļuvis pasaulslavens pateicoties savai oriģinālajai un virtuozajai arfas spēlei. Viņa mūziku raksturo krāšņs afrikāņu, brazīļu, tango, flamenko ritmu sajaukums, taču, kā atzīst pats Kastaņeda: „To nav iespējams piedēvēt konkrētam mūzikas stilam, jo manis radītā mūzika neiekļaujas nekādos rāmjos.”
Kastaņeda arī ir atklājis jaunu, paša radītu mūzikas stilu joropo, kas apvieno valša un ibēriešu 18. gadsimta mūziku kombinācijā ar afrikāņu tradicionālās mūzikas motīviem, kopumā radot fascinējošu stilu sajaukumu.
Viņa meistarību raksturo īpaši izkopts spēlēšanas stils, kas ļauj vienlaicīgi spēlēt melodiju un basu. Tādēļ arī nav grūti izskaidrojams, kādēļ klausītājus pārsteidz Edmara virtuozā arfas spēle – ar savu pirkstu veiklību viņš panāk iespaidu, ka skaņdarbu spēlētu orķestris. „Ar savu kreiso roku es spēlēju basu, bet ar labo – melodiju un harmoniju. Ja aizver acis un klausās, rodas sajūta, ka vienlaicīgi tiktu spēlēti divi vai trīs instrumenti,” skaidro Kastaņeda.
Simfoniskās skaņas pilnība, straujas akordu maiņas apvienojumā ar daudzpusīgu talantu un valdzinošu harizmu ir tas, kas padara Kastaņedu tik unikālu un ļauj iekarot klausītāju sirdis visā pasaulē. Viņa mūzika pārkāpj jebkādas robežas, mainot priekšstatu par to, kādu skanējumu iespējams gūt no arfas. Kastaņeda pārliecina, ka iespējams gandrīz viss.

Es nekad neesmu dzirdējis nevienu spēlējam tā, kā to dara Edmars. Ne tikai šajā, bet arī jebkurā citā žanrā. Kastaņedam piemīt neiedomājams talants un viņa spēlēšanas tehnika ir kaut kas ļoti apbrīnojams, un pierāda, ka mūzikā neeksistē robežas. Viņš ir tik labs, ka nav pat, ar ko salīdzināt.” – Eddie Kavanagh
„Edmara talants ir neizmērojams, un viņa daudzpusīgums un aizraujošā mūziķa harizma ir izcēlusi arfu no ēnas – viņš ir kļuvis par vienu no oriģinālākajiem Ņujorkas māksliniekiem.” – Paquito D’Rivera.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+