×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
14. jūnijs, 2013
Drukāt

Festivāls “Summertime – aicina Inese Galante” priecēs ar pasaules mēroga solistu uzstāšanos

foto - Letafoto - Leta

Jau devīto gadu Dzintaru koncertzālē notiks festivāls “Summertime – aicina Inese Galante”, kas norisināsies no 12. augusta līdz 18. augustam, un pirmo reizi to rīkos Ineses Galantes fonds.

Tāpat kā iepriekšējos gadus, arī šovasar liriskais latviešu soprāns Galante uz Dzintaru koncertzāles skatuves uzstāsies kopā ar saviem draugiem, pasaules mēroga zvaigznēm, kuru vidū būs spožie pasaules slavu iemantojušie Latvijas pārstāvji basbaritons Egils Siliņš, tenors Aleksandrs Antoņenko, kontrtenors Sergejs Jēgers, kā arī citu valstu mūziķi, aģentūru LETA informēja fondā.

Festivāla atklāšana notiks 12. augustā, un tas būs veltīts Džuzepes Verdi un Riharda Vāgnera 200 gadu jubilejai. Šo vakaru ieskandinās labākās Vāgnera un Verdi operu ārijas Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un lietuviešu diriģenta Gintara Rinkeviča izpildījumā. Šajā koncertā Galante pulcēs latviešu operzvaigznes – Antoņenko un Siliņu, kā arī ārzemju spilgtākos Vāgnera mūzikas izpildītājus – soprānu Emmu Veteri no Zviedrijas, tenoru Andreasu Šāgeru no Vācijas un mecosoprānu Kristinu Kosrovi no Vācijas.

Nākamajā festivāla dienā Dzintaru koncertzālē skanēs Argentīnas kultūras tradīcija – tango. Šajā koncertā Krievijā radies mūziķu ansamblis “Piazzolla quintet” atskaņos Argentīnas tango un komponista Astora Pjacolla mūziku.

14. augustā Dzintaru koncertzālē skatītājiem būs iespēja vērot Rīgas baleta teātra muzikāli horeogrāfisko izrādi “Dvēseles stīgas”. Izrādi pavadīs vijoles tembrs, komponista Raimonda Paula slavenākās melodijas un modernas videoprojekcijas. Uzveduma laikā dejotāji izdzīvos dažādu cilvēku likteņus, atspoguļojot cilvēku attiecību daudzveidību.

Savukārt 15. augustā Dzintaru koncertzālē varēs baudīt populārākās klasiskās mūzikas vakaru ar Galanti. Šajā koncertā pēc ilgu gadu pārtraukuma atkal uz vienas skatuves satiksies latviešu dziedātāja Galante un Ingus Pētersons. Tāpat koncertā piedalīsies Jēgers, kurš gadsimtu populārākās dziesmas izdziedās ar savu pārsteidzošo balss toni.

Festivāla piedāvāto programmu latino noskaņās Dzintaru koncertzālē varēs baudīt 16. augustā, kurā viesosies tenors Plasido Domingo juniors. Latino mūzikas stilā valda enerģiska dejas ritmika un prieks. Šis būs pasākums, kurā klausītāji varēs novērtēt komponista, dziedātāja un izcilā operdziedoņa Plasido Domingo dēla sniegumu.

Festivāla priekšpēdējais vakars tiks aizvadīts džeza noskaņās ar Krievijas saksofona zvaigzni Igoru Butmanu un viņa kvartetu, bet “Summertime – aicina Inese Galante” fināla koncerts notiks 18. augustā, un, pateicoties dažādu mūzikas žanru un kultūru apvienojumam, šajā vakarā būs iespējams izprast, cik universāla ir mūzikas valoda. Koncertā bez dažādiem solistiem piedalīsies Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris norvēģu diriģenta Terje Mikelsena vadībā.

Noslēguma koncertā Galante un Krievijas kontrtenors Oļegs Bezinskihs izpildīs klasiķu spilgtākās melodijas, tenors Reiss M.Vaids juniors no ASV piedāvās ieklausīties spiričuelu mūzikā un neapolitāniešu dziesmās, bet mūziķis Intars Busulis šajā koncertā piedalīsies ar Paula melodijām. Vasarīgu noskaņu šajā koncertā ienesīs tenorsaksofonists Igors Butmans, kā arī uz Dzintaru koncertzāles skatuves tiks aicināts jaunais Latvijas vokālists Daniils Kuzmins, kurš atskaņos Robertīno Loreti repertuāru, savukārt ar klavieru skaņām klausītājus priecēs Andrejs Feldmanis juniors.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+