×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
3. jūnijs, 2016
Drukāt

Festivālu “Lampa” ievada mēnesi ilga karikatūru izstāde pilsētvidē

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 2. jūnijā, Rīgas pilsētvidē atklājot īpaši veidotu Latvijas labāko karikatūristu izstādi “Patiesība ir jokā”, Sarunu festivāls LAMPA mēnesi pirms festivāla izgaismojis šī gada programmu, pavēstīja rīkotāji.

Festivālā, 1. – 2. jūlijā Cēsu pils parkā, divu dienu garumā būs klausāmi un skatāmi teju 150 pasākumi, kurus dažādos formātos un par visdažādākajām tēmām rīkos vairāk nekā 80 organizācijas. Festivāla mērķis ir stiprināt demokrātijas, diskusiju un cieņpilnu sarunu kultūru Latvijā.

Karikatūru izstāde un LAMPAs programma tika atklāta Miera ielā 18 – vienā no septiņiem izstādes namiem, kuru logus līdz pat festivāla sākumam izgaismos mākslinieku karikatūras. Sarunu festivāla LAMPA direktore un Fonda atvērtai sabiedrībai DOTS izpilddirektore Ieva Morica min, ka “tieši caur joku bieži vien ir iespēja redzēt un dzirdēt patiesību, un tieši joki mēdz izaicināt uz sarunu, tāpēc LAMPA, atklājot savu šī gada programmu, aicina savus klausītājus un skatītājus apmeklēt izstādi, lai redzētu, domātu un iesaistītos saturīgās sarunās”.

Izstādē piedalās mākslinieki Māris Subačs, Māris Bišofs, Aivars Vilipsons, Harijs Grundmanis, Gatis Šļūka, Dāvis Andersons un Maija Kurševa. Izstāde rīkota sadarbībā ar kustību “Free Riga”, un to var apskatīt pie Rīgas tukšo namu fasādēm šajās adresēs: Gogoļa iela 4/6 (Subačs), Miera iela 18 (Bišofs), Dzirnavu iela 30 (Vilipsons), Puškina iela 11 (Grundmanis), Bruņinieku iela 2 (Šļūka), Zundas dārzs, Durbes iela (Kurševa).

Kā uzsver festivāla organizatori, būtiski, ka LAMPA aptver gan Latvijas reģionālo mērogu, aicinot dalībniekus, piemēram, uz Latgales telti, kur divu dienu garumā varēs uzzināt par visu to, ar ko lepojas latgalieši, gan arī starptautisko mērogu, jo festivālu apmeklēs vairāki Ziemeļvalstu pilsētu mēri, kuri kopā ar Latvijas pašvaldību vadītājiem diskutēs par to, kā izskatīsies nākotnes pilsēta mūsu ģeogrāfiskajā reģionā.

“Pasākumu piedāvājums šogad fantastiski plašs un izaicinošs, taču starp maniem favorītiem noteikti ir biedrības “Resursu centra sievietēm MARTA” rīkotā dokumentālā izrāde “Septiņi”, kas apkopo septiņu sieviešu likteņstāstus, stāstot par sociāli būtiskām tēmām mākslas valodā. Aktieru lomās iejutīsies dažādi sabiedrības līderi. Esmu droša, ka uz LAMPU vērts doties arī tiem, kurus interesē visa veida izglītība – būs iespēja iedziļināties, diskutēt un vērtēt, ieklausoties gan Latvijas, gan Somijas ekspertu viedoklī. Prieks par to, ka padomāts arī par mazākajiem apmeklētājiem un izveidota plaša programma bērniem miniLAMPA, kas droši ļauj uz festivālu līdzi ņemt bērnus,” stāsta LTV kultūras ziņu žurnāliste un biedrības “Ascendum” valdes locekle Eva Ikstena, kura šogad piekrita būt žūrijas komisijas locekle, vērtējot vairāk nekā simt saņemtos pieteikumus festivālam.

Ar izstādes karti un festivāla pilno programmu iespējams iepazīties mājaslapā.

Ieeja izstādē un festivālā ir bez maksas. Tāpat bez maksas būs iespēja palikt festivāla telšu pilsētiņā, kas atradīsies blakus Cēsu pils parkam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+